Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Do Kladna se sjelo na šest desítek ředitelů zdravotnických škol

Čtvrtek, 12. Říjen 2017 08:00

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická škola Kladno hostila třídenní mezinárodní odbornou konferenci ředitelů těchto vzdělávacích ústavů. Na pozvání Asociace zdravotnických škol České republiky se do Kladna sjelo na šest desítek ředitelů.Slavnostní zahájení, které se konalo v pondělí, si nenechal ujít ani ředitel kladenské nemocnice Petr Polouček. Ten s sebou přivezl i hlavní sestru Anetu Heřmanovu. Oba pak k posluchačům promluvili.

„Moc děkuji paní ředitelce za pozvání na tuto významnou akci. Velmi si vážím nadstandardní spolupráce mezi nemocnicí a školou, která trvá již několik dlouhých let, a stále ji prohlubujeme. Jsem si vědoma toho, že to není samozřejmostí a přeji všem ředitelům škol, aby tuto spolupráci měli co nejlepší. Naším společným cílem je co nejvíce spokojených studentů, kteří přijdou pracovat do nemocnic. Kladenská nemocnice motivuje studenty kladenské zdravotnické školy placením souvislé praxe. Je potřeba těmto mladým lidem ukázat, že si jich vážíme a že potřebujeme jejich pomoc v nemocnici,“ řekla při zahájení konference hlavní sestra kladenské nemocnice Aneta Heřmanová.  

Do Kladna přijelo celkem 60 ředitelek a ředitelů zdravotnických škol, kteří jsou platícími členy asociace. Ti se v pestrém programu zúčastnili několika přednášek se zajímavými tématy, jako například transplantace srdce. Zároveň mezi sebou diskutovali a vyměňovali si jak názory, tak i zkušenosti. Zúčastnili se rovněž exkurze do firmy na Slánsku, která se zabývá výrobou zdravotnických věcí a navštívili společnost na Kladensku, jež produkuje kloubní náhrady.

Více se dozvíte z naší videoreportáže.

Autor: (red)


banbad