Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

O víkendu se konal v Kladně Národní pohár žáků v karate

Středa, 11. Říjen 2017 07:30

Organizátorem turnaje, kterého se zúčastnilo přes 350 závodníků, byl sportovní oddíl Keiko-ryu Shotokan Kladno ve spolupráci s Českým svazem karate. Kladeňákům se na domácí půdě dařilo, získali tři medaile.

O víkendu se konal v Kladně Národní pohár žáků v karate (Foto: Keiko-ryu Shotokan Kladno)

Nejlépe si ze všech sportovců pořádajícího klubu vedla Anička Kolaříková, která se ve své kategorii probojovala hladce až do finále a Kladno se mohlo poprvé radovat ze zlaté medaile. V těsném závěsu za Aničkou byl také její kolega Matyáš Houska, který je úřadujícím mistrem ČR v kategorii kata mladších žáků. V letošní sezóně poprvé zápasí mezi staršími, kam věkově postpupil a ani tam neztrácí tempo. Na Národním poháru vybojoval stříbrnou medaili.

Tomáš Smutný, který startoval rovněž ve starších žácích, vypadl v eliminačních kolech se závodníkem Brejchou z Neratovic. Na bednu se však protlačil i další Kladeňák, Matyáš Kloubek, který aktuálně reprezentuje pražský oddíl. Vybojoval třetí místo v kategorii starších žáků. Bývalý kladenský závodník Stránský vypadl již poněkolikáté ve vyřazovacích kolech, a to i přesto, že se mu v loňském roce v dresu oddílu Keiko-ryu Shotokan dařilo.

Turnaj karate se odehrával ve sportovní hale BIOS vedle zimního stadionu, která nabízí oddělené tribuny pro závodníky a přihlížející. Spousta podobných akcí je k divákům benevolentní, což má za následek chaos a nepřehlednost na soutěžní ploše. Od toho, co je v jiných sportech běžné a automatické, se v karate dost upouští a má to za následek neatraktivnost tohoto krásného sportu. Právě z tohoto důvodu nebylo umožněno divákům vstoupit na sportovní plochu, měli sem přístup pouze certifikovaní trenéři, závodníci a rozhodčí. Všichni si pochvalovali organizaci turnaje, která neměla v České republice obdoby.

Pořadatelé byli rádi, že soutěž probíhala plynule, trenéři si užívali dostatku prostoru ke své práci a závodníci se měli kde rozcvičovat. Velké poděkování pak vzkázali městu Kladnu, které bylo partnerem poháru.


Autor: Lukáš Maule