Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Marná snaha. Dva šoféři pod zákazem řízení kladenským policistům neujeli

Středa, 11. Říjen 2017 07:20

Jako protagonisté akčního seriálu Kobra 11 si během uplynulého víkendu připadali kladenští dopravní policisté. Hned dvakrát se jejich snaha o zastavení podezřelého vozidla zvrhla v honičku. V obou případech ujížděli řidiči, kteří neměli za volantem co pohledávat. 

Dva šoféři pod zákazem řízení kladenským policistům neujeli (Ilustrační foto: KL)

V sobotu 7. října krátce po půlnoci policisté v Tuchlovicích zaznamenali rychle jedoucí auto, které se rozhodli zastavit ke kontrole. Řidič ale na světelná znamení vyzývající k zastavení nereagoval a naopak stále zrychloval jízdu ve směru na Kačici a Smečno. Spolupráce policejních složek však zafungovala na výbornou. Za Smečnem už na ujíždějícího řidiče čekala silnice zablokovaná policejní hlídkou ze Slaného. Rebel se ale nemínil vzdát bez boje, a když nemohl pokračovat po asfaltu, zkusil to po poli. Po několika metrech z auta vystoupil a dál prchal po svých, načež se nepříliš prozíravě schoval do křoví. Tam ho ale policisté záhy vypátrali a za použití donucovacích prostředků zadrželi.

„Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým mužem je devatenáctiletý mladík z okresu Rakovník, který má platný zákaz řízení od září 2017 do června 2018, vydaný Městským úřadem Rakovník,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

O den později se podobná situace opakovala. Ve Štěchově ulici v Kladně se policie snažila zastavit osobní vozidlo Volkswagen Golf, jehož řidič byl vůči světelné a zvukové signalizaci nejdříve naprosto netečný. Následně začal ujíždět směrem k zahrádkářské kolonii. Poté sjel na louku, kde jeho pouť skončila. Policisté lustrací zjistili, že podezřelým řidičem je dvaadvacetiletý mladík z Kladna, kterému čerstvě v platnost vstoupil zákaz řízení motorových vozidel.

„Policisté tyto případy prošetřují jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla Šteinerová.

Nerespektování zákazu řízení vozidel je častým úkazem, což potvrzují i další dva případy z uplynulého týdne, kdy silnice Kladna brázdili dva řidiči s platnými zákazy na 11, respektive na 16 let. Nyní jsou obdobně jako dva výše zmínění dobrodruzi vyšetřováni policií.

Autor: (jk)


banbad