Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Parní lokomotivy čeká zimní spánek, veřejnost si jich letos užila naposledy

Středa, 11. Říjen 2017 07:50

Takzvaný Poslední parní víkend zažila železniční trať vedoucí z Prahy do Lužné u Rakovníka. V sobotu i v neděli měla veřejnost letos poslední možnost projet se ve vagónech tažených unikátní parní lokomotivou. A užila si to plnými doušky.

Parní lokomotivy čeká zimní spánek, veřejnost si jich letos užila naposledy (Foto: Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka)

Z hlavního nádraží ráno putoval vlak přes Zličín, Hostivice, Kladno a Stochov až do Lužné u Rakovníka, odkud se pak okolo čtrnácté hodiny vracel zpátky do hlavního města. Vagóny s cestujícími táhla majestátní lokomotiva Papoušek.

Zajímavou možností byla pro veřejnost návštěva krásného prezidentského salonku T. G. Masaryka na nádraží ve Stochově. Otevřeno měli samozřejmě i v železničním muzeu v Lužné. Právě areál železničního muzea je ideálním místem na výlet pro každého milovníka železniční dopravy. Při prohlídce tamního muzea jsou k vidění osobní i nákladní vozy z různých časových období. V krytých expozicích si zase lze prohlédnout nejrůznější předměty z historie železnic od zabezpečovacího zařízení až po ruční nářadí či modely lokomotiv.

Autor: (jk)


banbad