BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno PLES SPORTOVCŮ Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SPORŤÁK SAMK 2017
  • Dan Bárta

Velmi dobrý výkon kladenských volejbalistů na Liberec nestačil

Úterý, 10. Říjen 2017 05:20

Parádní představení předvedli pro volejbalové fanoušky hráči Dukly Liberec a Kladna volejbal cz.  Ve výborném utkání se nakonec prosadili domácí, kteří především zásluhou Štokra a Kriška zvítězili 3:1.

Velmi dobrý výkon kladenských volejbalistů na Liberec nestačil (Foto: Anna Earl)

Dukla Liberec – Kladno volejbal cz    3 : 1  (19, -20, 19, 20)

Úvod televizního utkání patřil domácí Dukle. Zásluhou dobrého servisu se Severočeši dostali do čtyřbodového náskoku při prvním oddechovém čase. Náskok si liberečtí hráči udržovali i ve druhé polovině první sady. Kladno se sice dostalo na rozdíl dvou bodů, ale Galabov svým podáním opět získal pro svůj celek pohodový náskok 19:14. V závěru ještě exceloval Štokr a domácí si došli v pohodě pro první set.

Ve stejném stylu pokračovalo i druhé dějství. Liberec se dostal do náskoku 11:7, ale o ten do konce druhého timu přišel, když se Kladeňáci zlepšili především na servisu i v obraně a najednou vedli 15:16. Ze stavu 18:18 Středočeši nejdříve zásluhou esa Westa a následně Šulisty a výborných obranných zákroků Moníka „utekli“ na tříbodový rozdíl, na což domácí již nedokázali odpovědět a závěr se proměnil v exhibici Fortuníkových svěřenců.

Třetí sada kopírovala úvod utkání, kdy Liberec se dostal do náskoku 8:4. Před polovinou sady přišel na podání domácí smečař Kriško a jeho zásluhou se Dukla dostala do sedmibodového náskoku. Kladeňáci nechtěli sadu odevzdat, povedlo se jim snížit na 19:16, ale to bylo vše. Dukla si koncovku v klidu pohlídala.

Zrcadlově jako první a třetí set byl začátek čtvrtého pokračování. Dvěma výbornými podáními Sobotky se Kladno dostalo do vedení při prvním timu na 4:8. Potom však přišel na servis bombarďák Kriško, který celý průběh obrátil ve prospěch svého týmu na 11:10. Domácí se zjevně uklidnili a do druhého oddechového času již šli s náskokem čtyř míčů. Bývalý hráč Dukly, Zajíček, svým vydařeným servisem snížil na 16:15. Po oddechovém čase domácího trenéra Nekoly Liberec znovu získal mírný náskok. Kladeňáci bojovali o každý míč, ale domácí hvězdy Štokr a Kriško nakonec dovedli Duklu do úspěšného konce.

„Před utkáním jsme si něco řekli, ale brzdili nás technické chyby především na servisu,“ uvedl trenér Milan Fortuník. „ Hráči mě však naštvali ve čtvrtém setu, jak jsme lacino přišli o náskok. Ale tým má určitě v sobě potenciál, a až se zbavíme určitých chyb, tak věřím, že to bude dobré.“

Sestava:  West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník. Rozhodčí: Hudík – Dmejchal. Diváků: 1000. Zápas trval  98 minut.