Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

V Kladně si zloděj z kočárkárny odvezl kolo. Podobných krádeží ale letos ubylo

Úterý, 10. Říjen 2017 08:00

Počet ukradených jízdních kol v letošním roce v porovnání s několika minulými klesl. Vyplývá to z průběžné statistiky kladenské policie, kterou si Kladenské listy vyžádaly v souvislosti s další krádeží bicyklu, která se minulý týden odehrála v Poděbradově ulici.

V Kladně si zloděj z kočárkárny odvezl kolo. Podobných krádeží ale letos ubylo (Ilustrační foto: KL)

V noci z 5. na 6. října se zatím neznámý pachatel oknem vloupal do kočárkárny v bytovém domě v samém centru Kladna, odkud si odvezl dámské jízdní kolo za 3 500 korun.

„Policisté případ prošetřují jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody a ž na dva roky,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

Ačkoli se v krátké době jedná o několikátou krádež kola na Kladensku, z policejních statistik vyplývá, že v letošním roce je bilance prozatím příznivější než v letech minulých. V roce 2014 registrovala policie v okrese 67 ukradených kol, o rok později to bylo o čtyři méně. V loňském roce sice počet krádeží opět stoupl, a to na 66 případů, avšak letos zatím pozorujeme klesající tendenci. Ke 30. září roku 2017 zaznamenali policisté „pouhých“ 39 krádeží. Číslo samozřejmě ještě není konečné, ale pokud se podíváme na počet případů z hlediska průměru, v letošním roce občané nahlásili každý měsíc o jednu krádež méně, než tomu bylo v uplynulých letech.

Autor: (jk)


banbad