Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Žena z Kladna naletěla podvodníkovi a přišla o 36 tisícovek

Neděle, 8. Říjen 2017 11:55

Kladenští policisté se zabývají dalším podvodem, kterého se měl dopustit neznámý pachatel tím, že slíbil ženě z Kladna pronájem bytu v Praze. Zkasíroval od ní šestatřicet tisíc a zmizel.

Žena z Kladna naletěla podvodníkovi a přišla o 36 tisícovek (Ilustrační foto: KL)

Čtyřiadvacetiletá žena z Kladna si na začátku října našla na internetovém portálu inzerát na pronájem bytu v Praze-Dejvicích. Měsíční nájemné mělo činit 12 tisíc měsíčně a inzerent požadoval složení kauce ve výši tří nájmů. I přesto, že Kladeňačka s údajným pronajímatelem komunikovala jen přes e-mail, poslala mu ze svého účtu 1.300 eur. Následně ale zjistila, že mailová adresa je podvodná a osoba, která vystupovala jako majitel bytu, s poškozenou dále nekomunikuje.

„Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté případ prošetřují jako přečin podvodu a pachateli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Autor: (red)


banbad