Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

FOTO: David Tůma zkosil Slavii Praha dvěma góly

Sobota, 7. Říjen 2017 18:26

Fotbalovým výsledkem 2:0 skončil zápas ještě před nedávnem dvou extraligových týmů. Rytíři Kladno dvěma brankami Davida Tůmy porazili zaslouženě Slavii Praha 2:0.

Foto: KL

Rytíři Kladno – Slavia Praha  2 : 0  (1:0, 0:0, 1:0)

Kladeňákům se povedl úvod na jedničku. V posledních zápasech střelecky disponovaný Tůma střelou mezi kruhy našel pravou šibenici Frodlovy svatyně již po necelých dvou minutách. Byl to již pátý gól Davida Tůmy v posledních čtyřech utkáních. Slavia, která zatím zůstává v soutěži za očekáváním, se snažila tradiční tvrdou hrou dostat na dostřel kladenské branky, kterou hájil tentokráte Cikánek, ale obrana Kladna pracovala spolehlivě. Rytíři měli šanci navýšit vedení při přesilovce, ale pražský brankář si počínal při zákrocích velmi dobře. Přečíslení tři na jednoho zase zhatila špatná finální přihrávka. Dvě domácí přesilovky nepřinesly žádné velké příležitosti, největší přišla naopak v oslabení, kdy po hrubé chybě slavistů se ocitnul sám před Frodlem Svedlund, ale na brankáře hostů nevyzrál.

Po změně stran hokej upadl do průměru. Hra se odvíjela spíše ve středu kluziště, i když častěji měli puk na svých hokejkách domácí. „Sešívaní“ spíše než na kombinaci spoléhali spíše na brejky. Po jednom z nich se proháčkoval před kladenskou branku Krliš, ale nezvládl bekhendovou kličku. Teprve po polovině utkání, začala mít hra opět spád. Najednou se zajímavé situace objevovaly před oběma brankami. Na jedné straně to byl Šafránek nebo exkladenský Drtina, naopak zvýšit mohl bombou Kubík nebo po hezké kombinaci celé třetí lajny Svedlund. Žádný z týmů se však neprosadil, a tak zápas musela rozhodnout až třetí dvacetiminutovka.

Celek z hlavního města měl hned na začátku poslední části početní výhodu, ale prakticky nevystřelil. Podobně dopadla i čtvrtá přesilovka hostů deset minut před koncem. Středočeši se začali více soustředit na defenzívu, a do útočných akcí se moc nehnali. Slavia se sice snažila vyrovnat, ale bylo vidět, že její hráči nejsou v pohodě, chyběla i tolik potřebná kvalita. Minutu před koncem zkusili hosté power – play. Místo vyrovnání přišla branka do opuštěné klece a jejím střelcem nebyl nikdo jiný než opět Tůma! Kladenský kanonýr si tak zaokrouhlil počet gólů z posledního kvarteta zápasů na rovný půltucet.


Jan Srdínko (Slavia): Začátek jsme měli špatný a inkasovaný gól nás „zmrazil“. V průběhu utkání jsme se dostali do pár šancí, ale když nedáme branku, tak nemůžeme bodovat.

Miloš Hořava (Kladno): V přípravě nás Slavia dvakrát porazila. I dnes hráli Pražané výborně, a myslím si, že i se štěstím jsme dnes zvítězili. Náš tým podal stabilní výkon. Pokud se týká Repeho, začal s tréninkem. Půjde ještě na několik vyšetření, a pokud bude vše v pořádku, mohl by se v závěru října objevit v sestavě.


Branky: 2. Tůma, 60. Tůma (Strnad). Rozhodčí: Veselý, Kostourek – Beneš, Štofa. Vyloučení 4 :5, využití 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 2426.

Sestava: Cikánek – Hořava, Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Štich – Kloz, Machač, Tůma – Kubík, Přikryl, Strnad – Zikmund, Svedlund, Lorraine – Kružík, Kaut, Redlich.

Autor: (rc)


banbad