Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Ve čtvrtek zaměstnával hasiče silný vítr

Pátek, 6. Říjen 2017 10:49

Až sedmdesátikilometrovou rychlostí foukal na území Středočeského kraje vítr, který způsobil více než 100 mimořádných událostí. Od 11. hodin k nim vyjíždělo celkem 153 hasičských jednotek. Vítr krátkodobě komplikoval dopravu a napáchal menší materiální škody.

Ve čtvrtek zaměstnával hasiče silný vítr (Foto: HZS Středočeského kraje)

Profesionální hasiči z Kladna zasahovali v Kačici, kde se díky silnému větru utrhl drát elektrického vedení, který způsoboval jiskření. Ve Slaném zase spadla vzrostlá bříza na chodník. Tu odstranila místní profesionální jednotka. Ve Zlonicích se potýkali se spadlým stromem na kolejích. O jeho odstranění se postarali tamní dobrovolníci. V lesích za Bratronicemi směrem na Chyňavu také kvůli větru spadl strom na vozovku. Odklidili ho dobrovolní hasiči ze Lhoty. Mimořádnou událost související s větrným počasím řešili rovněž jejich kolegové ze Žiliny. Ti vyjeli ke stromu, který se odporoučel na silnici poblíž Kamenných Žehrovic.

(Foto: HZS Středočeského kraje)

„Hasiči řešili ve Středočeském kraji celkem 126 událostí, z toho ve 102 případech se jednalo o spadlé stromy nebo větve. Nejvíce výjezdů bylo v okresech Benešov a Příbram, větrné počasí však zasáhlo celý kraj. Hasiči a jejich operační středisko byli nejvíce vytíženi mezi 18. a 20. hodinou. V té době bylo ohlášeno 40 nových událostí, což je více než dlouhodobý průměrný počet zásahů za 24 hodin,“ uvedl pro Kladenské listy mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

„V Mělníce, Čelákovicích a Mladé Boleslavi vítr poškodil plechové střechy rodinných či bytových domů. Hasiči je zafixovali na původním místě pomocí výškové nebo lezecké techniky,“ pokračoval s informacemi mluvčí Gabriel.

Podle statistik, které dali hasiči k dispozici, se průměrná délka jejich práce na odstraňování popadaných dřevin a opravách střech kvůli rozmarům počasí pohybovala v délce 19 minut.

(Foto: HZS Středočeského kraje)

Autor: (red)


banbad