Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Ve Švermově vběhl mladík pod auto, v Družci zase srazil řidič čtyřleté dítě

Čtvrtek, 5. Říjen 2017 12:14

Ve středu řešili kladenští policisté hned dvě dopravní nehody, při kterých došlo ke zranění chodců. V Kladně-Švermově vběhl pod kola projíždějícího vozu šestnáctiletý mladík, v Družci se zase odehrála srážka osobního vozidla se čtyřletým dítětem, jedoucím z kopce na odrážedle.

Ilustrační foto: KL

„První dopravní nehoda se stala po sedmé hodině v Kladně-Švermově v ulici Jana Seiferta. Při ní vběhl do vozovky mimo přechod pro chodce směrem k autobusové zastávce šestnáctiletý mladík a došlo ke střetu s projíždějícím vozidlem Dacia Logan. Dechová zkouška u jednačtyřicetiletého řidiče byla negativní. Chodec utrpěl zranění lehčího charakteru a byl posádkou zdravotní záchranné služby převezen do kladenské nemocnice k ošetření,“ popsala nehodu Kladenským listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„K druhému případu došlo krátce před čtrnáctou hodinou v obci Družec v ulici Na Panence. Na pozemní komunikaci se střetlo osobní vozidlo se čtyřletým dítětem, jedoucím z kopce na odrážedle. Posádka zdravotní záchranné služby převezla dítě se zraněním do jedné z pražských nemocnic. Policisté provedli u padesátiletého řidiče dechovou zkoušku, která byla také negativní,“ informovala redakci Listů o další nehodě mluvčí Šteinerová.

Policie neustále upozorňuje řidiče, ale i chodce, aby dbali zvýšené obezřetnosti jako účastníci silničního provozu. Pouze vzájemným respektováním a dodržováním předpisů lze snížit počet dopravních nehod na našich pozemních komunikacích. Policie apeluje na řidiče, aby usedali za volant odpočatí a plně se za jízdy věnovali řízení. 

Další policejní upozornění je určeno především chodcům, kteří by si měli uvědomit, že nemají při přecházení absolutní přednost. Je důležité nejen se nejprve před bezpečným přejitím vozovky rozhlédnout, ale také využít očního kontaktu s řidičem.  Ani v silničním provozu bychom neměli opomínat na tolerantnost a slušné jednání.

Autor: (red)