Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Středočeský kraj rozhodl! Ulice Milady Horákové v Kladně se opravovat nebude

Čtvrtek, 5. Říjen 2017 07:40

Jedna z nejdelších ulic v Kladně, která spadá pod Středočeský kraj, se měla letos na podzim začít opravovat. Kraj však čeká na dotace a s rekonstrukcí začne nejspíše až na jaře příštího roku, a to bohužel i přes žalostný stav celé komunikace.Na projekt, který je starý asi 8 let, apeloval již dříve i primátor Kladna Milan Volf. Ten chce, aby byl konečně zrealizován, neboť stav této důležité dopravní tepny je alarmující.

„Zahájení rekonstrukce nejvytíženější kladenské komunikace je pro nás velmi důležité. Město nechalo na vlastní náklady přepracovat projektovou dokumentaci pro nás ve velmi významných bodech, jakými jsou například kruhové objezdy, zálivy pro autobusy i lepší infrastruktura pro chodce a cyklisty,“ řekla Kladenským listům již letos v únoru mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Se zahájením rekonstrukce počítal Středočeský kraj na letošní podzim a dobu opravy odhadl až na 20 měsíců. Bylo počítáno i s tím, že na komunikaci vyrostou dva kruhové objezdy. Realita je však taková, že se letos rekonstruovat nezačne. Brání tomu finance – příchod dotací, na které kraj čeká. 

„Jedná se o rekonstrukci silnice II/118 v průtahu Kladnem. Předmětná silnice prochází centrální částí města po ulicích Dukelských hrdinů, Generála Klapálka, Kročehlavská (1. část, SO 101 + 103) a Milady Horákové, Železničářů, Wolkerova (2. část SO 102 + 104). Součástí stavby je rekonstrukce silnice II/118, výstavba dvou kruhových křižovatek na této silnici, úpravy chodníků, úprava systému odvodnění a přeložky inženýrských sítí,“ odpověděl letos v únoru na dotaz Kladenských listů mluvčí Středočeského kraje Pavel Lochař.

Cena za opravu silnice, kterou kraj zaplatí, se na začátku roku pohybovala kolem 170 milionů korun. Dalších 23 milionů půjde z městského rozpočtu Kladna, které zároveň s rekonstrukcí silnice opraví chodníky, vymění veřejné osvětlení a celý veřejný prostor zkultivuje novou zelení.

Autor: (red)