BURGER KING AKCE Sochorová válcovna DISCO PLES II. Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Noc válečníků 13
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jan Pejša: Chceme udržet kontakt s těmi nejlepšími

Čtvrtek, 5. Říjen 2017 07:50

Fotbalová sezóna letí neuvěřitelně rychle. Máme za sebou polovinu podzimu, což je příležitost zhodnotit vystoupení hráčů SK Kladno s nejkompetentnější osobou, trenérem mužstva Janem Pejšou.

Jan Pejša (Foto: KL)

Máte za sebou osm kol, po kterých jste na pátém místě tabulky se šestnácti body, s odstupem pěti bodů za vedoucími Neratovicemi. Panuje spokojenost, nebo nespokojenost?

Samozřejmě, že nemůžeme být spokojeni. Potom, co jsme zvládli úvodní tři kola, přišla utkání, která nám herně ani výsledkově nevyšla. Takže panuje mírné zklamání. Příčiny všichni známe, ale na druhou stranu musím kluky pochválit, jak k zápasům přistupují. Nemyslím si, že bychom herně propadli, přestože jsme doma prohráli s Ostrou nebo Neratovicemi. Fanoušci, kteří byli na zápasech, jistě potvrdí, že vyjma druhého poločasu s Ostrou jsme nebyli horším týmem.

Po úvodních kolech byli kladenští fanoušci natěšeni. Ale potom přišly čtyři zápasy, které se vám nevydařily, navíc se mužstvu přestalo dařit střelecky, o čemž svědčí pouze jedna jediná branka. Jaké jsou hlavní příčiny?

Bohužel, opět nás sráží zranění, což nás provází od léta. Již ve druhém kole se zranil Venca Kalina a ve čtvrtém jsme přišli o Honzu Pechra, jednoho z klíčových hráčů mužstva. K tomu se potom přidaly absence Filipa Suchého, Jirky Veselého, Radka Kroutila a dalších. Zkrátka těch, kteří nejsou k dispozici, je hodně. Každé utkání jsme byli nuceni hrát v jiné sestavě. Když bude tolik hráčů základní sestavy chybět prvoligovému celku, bude to velký problém, i když má trenér k dispozici široký kádr. Bohužel u nás jej máme pouze omezený a nahradit zraněné je velmi obtížné!

Kladeňáci, kterým není SK Kladno lhostejné, jsou rozladěni. Není jednoduché se dívat na záda „rivalům“ Hostouni a Velvarům, které považují za provinční týmy. Navíc logicky argumentují tím, proč zmíněná mužstva dokáží doplňovat kádry i během soutěže, zatímco v Kladně se nic takového neděje, i když počet zraněných je hodně široký. Vždyť v zápase proti Českému Brodu seděli na lavičce pouze dorostenci nebo hráči, kteří přišli do dospělé kategorie teprve letos v létě.

Opravdu se fanouškům nedivím. Jsou to Kladeňáci, kteří mají svoji hrdost a nesou nelibě postavení v tabulce. Stejně to tak cítí hráči, nelíbí se to ani mně osobně. Bohužel je to situace, která je. Vše se odvíjí od financí. Na druhé straně SK Kladno není jenom áčko, ale je zde i řada mládežnických družstev, která jsou na jiné bázi než v Hostouni nebo Velvarech. Nechci znehodnocovat práci těchto klubů, ale dívají se především k áčku a ne již tolik k mládeži. Pochopitelně každý trenér by si přál široký kádr, ale musíme vycházet z reality, která v SK Kladno existuje.

Světélko k optimismu určitě nalilo poslední vystoupení a výkon proti silnému Českému Brodu. Byl to ten správný impuls před druhou polovinou první části soutěže? Teď vás čeká derby s Hostouní, potom doma nevyzpytatelné Louny, které dokáží překvapit jak pozitivně, tak negativně a pak jedete k dalšímu soupeři z Kladenska, do Velvar.

Pevně tomu věřím. S kluky jsme si řekli, že když to nejde kvalitou, musíme k tomu přidat maximální bojovnost. Již jsme tak přistoupili k utkání s Neratovicemi, byť nám výsledkově nevyšlo. Teď byla k nám fotbalová spravedlivost milostivější a za snahu a nasazení jsme si výhru zasloužili. Přitom jsme byli v nelehké situaci. A co se týká nejbližšího střetnutí? Ať si chceme přiznat nebo nepřiznat, určitá rivalita mezi Kladnem a Hostouní je, bere se to jako derby. Odjedeme určitě se zdviženou hlavou. Fotbal je krásný v tom směru, že nikdo neví, jak utkání dopadne. Můžete hrát dobře a prohrát, nebo se vám nebude dařit, ale budete mít štěstí a vyhrajete.

Určitě nechcete odkrývat karty před důležitým zápasem. Je však reálná šance, že někdo z marodů bude k utkání připraven?

Do tréninku se zapojili tento týden Jirka Veselý a Radek Kroutil, otazník visí nad Honzou Procházkou. Do neděle ještě zbývá pár dnů, uvidíme, kdo z nich bude moci nastoupit.

Když se podíváte na tabulku, co říkáte špičce, kde vedle Neratovic, které patří do okruhu favoritů, se zde nachází Hostouň, Ostrá nebo Velvary? Na druhém pólu se naopak pohybují pražské týmy, Meteor a zvláště Motorlet, které zůstávají daleko za očekáváním.

Máme za sebou teprve čtvrtinu soutěže, takže zápasů zbývá hodně. Jistě jsem třeba čekal, že Motorlet bude mít více bodů, ale po skončení podzimu může být všechno jinak. O Hostouni se bavit nemusíme, má spoustu nových kvalitních hráčů, což se muselo projevit. Ostrá, jak jsem poznal, výborně poskládala tým, který má svojí kvalitu. Velvary jsou trochu překvapením, zvláště, když jim nevyšel začátek. Ale také kádr posílily a svými výkony si postavení zaslouží.

Na podzim je ve hře ještě sedm zápasů, což zamená dvacet jedna bodů. S čím budete po po skončení této části spokojen?

Hodně ošemetná otázka. Každý by si určitě přál plný bodový součet, ale u nás se vše bude odvíjet podle toho, jak budou kluci zdraví! Před každým zápasem trnu, aby se zase někdo nezranil! Chceme být co nejvýše v popředí tabulky a udržet kontakt s těmi nejlepšími.

Jak známo, od léta trénujete současně A mužstvo i sedmnáctku. Týdně to znamená dohromady minimálně osm tréninků a dva zápasy. Neříkáte si někdy v neděli večer, že jste unaven a že byste se měl věnovat pouze dospělému mužstvu?

Ne, ne, ne. Právě naopak. Fotbal byl a je celý můj život, je to práce, která mě baví a naplňuje. O únavě nemůže být řeč!

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  V Kladně se srazil vlak s autem, zraněného řidiče transportoval vrtulník

 2. video

  VIDEO: Hurá do Prahy! Na nejlepší kouzelníky světa

 3. video

  Jak jsou v kladenském AVE připraveni na zimu? Podívejte se na video

 4. foto

  FOTO: Řádění sprejera v Rozdělově odneslo auto a několik domů

 5. sport

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Karla Hořejška

 6. pozvánka

  Kladenský kulturák zve na druhý Disco ples, již tuto sobotu

 7. krimi

  Poškrábáním automobilu způsobil výtržník v Kladně škodu za 40 tisíc

 8. krimi

  Vloupáním v Kladně způsobil zloděj společnosti více než stotisícovou škodu

 9. pozvánka

  Středočeská vědecká knihovna láká na koncert kytarového dua Siempre Nuevo

 10. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 11. krimi

  Muž z Kladna si chtěl na internetu koupit traktor. Přišel o 300 tisíc

 12. pozvánka

  V kladenské škole E. Beneše se ve středu uskuteční den otevřeních dveří, bude i charita

 13. pozvánka

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Ondry Balady

 14. krimi

  Partička Romů v Kladně zmlátila bezbrannou seniorku

 15. sport

  Kladeňáci vezou z Kopřivnice pět medailí!

 16. krimi

  Pomozte najít vandala, který v Kladně vysklil výlohu

 17. pozvánka

  V kadenské zdrávce je ve středu den otevřených dveří

 18. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 19. foto

  FOTO: Přerovští Zubři i na potřetí byli nad síly Rytířů

 20. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Marka Ziaja