Kladenští volejbalisté začali s grácií a Ústí přehráli

Neděle, 1. října 2017 08:35

První zápas Uniqa extraligy začali hráči Kladno volejbal cz na jedničku. Po solidním výkonu zvítězili v Kladenské sportovní hale nad posíleným celkem Volejbal Ústí nad Labem 3:0.

Kladenští volejbalisté začali s grácií a Ústí přehráli (Foto: KL)

Kladno volejbal cz – Volejbal Ústí nad Labem  3 : 0  ( 22, 17, 23)

Do prvního mistrovského utkání letošní sezóny nevstoupili Kladeňáci moc úspěšně. Pozměněný celek Ústí se ujal vedení 2:5, a přestože domácí nenechali Severočechy utéci na větší rozdíl, stále byli hosté o bod až dva vepředu. Teprve v samém závěru se začal prosazovat v domácím dresu Polák Gromadowski a domácí se dostali do těsného náskoku, který dovedli až do vítězného konce.

Prohraný set srazil soupeře do kolen. Svěřenci Milana Fortuníka se dostali do vedení 9:4 a ve druhém oddechovém času již měli náskok sedmi míčů. Za tohoto stavu poslal kladenský kouč do hry i zbylé hráče z kádru. Ústí nad Labem se nezmohlo na vážnější odpor, a tak sada skončila jednoznačně.

Poslední dějství přineslo zase zajímavý boj. Po prvním timu se domácí dostali do vedení 9:7, a ve zbytku utkání si udržovali náskok tří, čtyř bodů. V samém závěru ještě hosté situaci trochu zdramatizovali, ale závěrečná smeč Gromadowskiho definitivně zápas rozhodla.

„Čekali jsme těžké utkání, protože jsme věděli o síle soupeře, který se dost posílil,“ konstatuje kouč Milan Fortuník. „Přestože jsme vyhráli 3:0, nebyl zápas vůbec jednoznačný. V prvním setu jsme prohrávali téměř až do konce, než jsme v samém koncovce set „zlomili“ ve svůj prospěch. Dnes jsem rád, že jsme se vyvarovali sérii chyb, jako v přípravných utkáních. Pochválit musím Marcela Gromadowskiho, který v průběhu zápasu měl vysokou úspěšnost přes devadesát procent. Pokud se týká Milana Moníka, již si zvyknul na post libera, přestože je původní profesí útočník. Matt West naznačuje, že by mohl být dokonce lepší než van Haarlem. U Vládi Sobotky nelze čekat moc emocí, Petr Šulista má zatím problémy s koncentrací.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Trojan, Kozak, O. Fortuník, Lenc. Rozhodčí: l Kvarda – Dušek. Diváků: 320. Zápas trval 88 minut.