Karlovarská Energie poslala Rytíře domů s půltuctovým přídělem

Pondělí, 25. září 2017 20:35

Kladenští hokejisté poprvé letos tvrdě narazili. V Třebíči ještě Rytíři zachránili bod, ale na ledě Energie Karlovy Vary prohráli jednoznačně vysoko 6:2.

Karlovarská Energie poslala Rytíře domů s půltuctovým přídělem (Foto: Adam Soukup – Rytíři Kladno)

Energie Karlovy Vary  –  Rytíři Kladno   6 : 2   (1:0, 2:2, 3:0)

P0odle očekávání začala Energie náporem. Podlipnik hned dvakrát prověřil Cikánka, který si vzápětí poradil se závarem před svojí brankou. O deset vteřin později šli Kladeňáci do čtyřech, protože za katr usedl Kaut. Vyjma tvrdé rány agilního Podlipnika však nedokázali Západočeši nic podstatného vymyslet. Karlovarští však svůj nápor přece jen zužitkovali. Kohout až na podruhé našel volného Beránka, který trefil volný roh hostující svatyně. Připravenost brankáře Závorky vyzkoušel vážněji až po šestnácti minutách hry Kubík. Ale hostující tým zase musel myslet na zadní kolečka při vyloučení Vebera. Defenzíva Kladna spolu s výborným Cikánkem však všechny pokusy ustála.

Na konci úvodní části se poprali Veber s karlovarským Flekem. Loňský účastník Tipsport extraligy však po necelých dvou minutách druhé dvacetiminutovky při hře čtyři na čtyři šel do dvoubrankového náskoku. Stloukal z blízkosti překonal strážce kladenské svatyně. Rytíři potom dostali šanci početní výhody čtyř proti třem. Tu sice hosté nevyužili, ale následnou pět na čtyři již ano. Lorraine trochu se štěstím překonal Závorku. Branka zápasu hodně pomohla, obě mužstva se snažila změnit skóre. Z řady příležitostí jak na straně domácích, tak hostů, stojí za pozornost výborná střela Davídka a skvělý zákrok Cikánka. V závěru byli lepší Rytíři a dočkali se vyrovnání. Ránu Redlicha tečoval Veber do sítě. Kladenská radost však trvala jen něco přes minutu. Rychlonohý Sičák projel až před Cikánka a jeho dělovka se zastavila až v brance.

Karlovy Vary mohly zvýšit v oslabení na začátku poslední třetiny. Flek ujel kladenské obraně, ale Cikánek jako poslední instance stačil zachránit. Domácí se tak gólu dočkali až při přesilovce., když byl vyloučen Zikmund. Flek přihrál Beránkovi, a ten svým druhým zásahem v zápasu rozjásal fanoušky v KV aréně. Karlovarští nepolevili v tlaku, a hosté se museli hodně bránit, aby znovu neinkasovali. Ale Energie byla „ v laufu“, a další branky nenechaly na sebe dlouho čekat. Gríger tečoval Tomečkův pokus od modré čáry a za další dvě minuty také Stloukal si připsal druhý gól v utkání.

„Dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, dokázali jsme ze stavu 0:2 vyrovnat a mohli jít do vedení. Jenže hned za další minutu jsme po prohraném buly inkasovali,“ dívá se za utkáním trenér Pavel Patera. „O osudu zápasu definitivně rozhodl obdržený gól v oslabení na začátku třetí třetiny, které jsme sehráli špatně. Branka nás srazila dolů a Energie toho využila.“

Branky: 11. Beránek (Kohout, Sičák), 22.Stloukal (Kverka, Podlipnik), 38. Sičák (Gríger), 48. Beránek (Flek, Rachůnek), 54. Gríger (Tomeček, Rachůnek), 56. Stloukal,   – 26. Lorraine (/Kloz), 37. Veber (Redlich, Kružík), Rozhodčí: Veselý, Dědek – Belko, Kokrment. Vyloučení: 4:6, využití: 1:0, oslabení: 0:0. Diváci: 3222.

Sestava:  Cikánek – Matula, Hořava, Lenďák, Kehar, Štich, Veber – Kloz, Machač, Tůma – Svedlund, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Lorraine – Kružík, Kubík, Redlich.

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol