Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Jak se válcuje ušlechtilá ocel, předvedou návštěvníkům v Kladně

Pondělí, 25. Září 2017 07:00

Jedinečnou příležitost podívat se do prostor výrobního závodu Sochorové válcovny Kladno na Dříni bude mít široká veřejnost ve čtvrtek 28. září. Vedení podniku pořádá Den otevřených dveří. Tradičně tak mohou prohlídku válcovny absolvovat rodiny zaměstnanců, ale také zájemci z Kladna a okolí.

Jak se válcuje ušlechtilá ocel, předvedou návštěvníkům v Kladně (Foto: Třinecké železárny – Moravia Steel)

„Prohlídku zahájíme v 9 hodin ráno vždy v půlhodinovém intervalu až do pravého poledne. Pak už se zase vše vrátí k normálnímu chodu firmy,“ upřesňuje ředitel Závodu VZ – Sochorová válcovna Třineckých železáren Pavel Straszak.

Profesionální průvodci zavedou návštěvníky do provozu, ukáží jim nové defektoskopické linky, kde jsou ocelové polotovary přísně kontrolovány, vysvětlí také, do jakých segmentů výrobky z třinecké oceli putují a jaké musí splňovat požadavky na kvalitu.

Kladenský závod válcuje značkové uhlíkové, uhlíko-manganové a legované ušlechtilé konstrukční oceli, částečně také korozivzdorné a nástrojové oceli. Roční produkce přesahuje 300 tisíc tun válcovaných výrobků, které nachází uplatnění zejména v lodním, petrochemickém a automobilovém průmyslu. V Sochorové válcovně dnes pracuje přes 730 zaměstnanců z Kladenska.

Autor: Petra Jurásková


banbad