Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Kladenská kladivářka Vendula Holečková vybojovala zlato

Pondělí, 25. Září 2017 07:40

Na mistrovství České republiky žáků a žákyň v atletice, které se konalo v Břeclavi, vybojovala jediný cenný kov pro A. C. Tepo Kladno, a to hned v podobě největšího lesku, tedy zlaté medaile čtrnáctiletá talentovaná kladivářka Vendula Holečková. Těsně pod stupni vítězů skončily Tereza Lamačová a Aneta Jonášová.

Kladenská kladivářka Vendula Holečková vybojovala zlato (Ilustrační foto)

Vendula Holečková, v širokém poli startujících závodnic jako jedna z nejmladších, dominovala své disciplíně výkonem 44,64 m, čímž překonala druhou v pořadí o téměř dva metry. Smůlu naopak měla dálkařka Aneta Jonášová, která svými 5,39 metry zůstala jen o pouhých osm centimetrů za bronzovou medailí. Čtvrtá rovněž skončila i sprinterka Tereza Lamačová, ta na 150m trati dosáhla času 19,43 s.

Do první desítky se potom dostala již pouze na sedmém místě Kristýna Dvořáková ve skoku vysokém (1,53 m). Stejného umístění dosáhl i jediný chlapec, chodec Kryštof Alexa, který tříkilometrovou vzdálenost ušel v čase 18:32,35 min. Jeho kolega Andrej Snovak tutéž trať vyhrál před týdnem na mistrovství Čech družstev. Největší kladenská chodecká naděje však byla při břeclavském republikovém šampionátu bohužel diskvalifikována.

Autor: (rc) 


banbad