Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Generálka přinesla kladenským volejbalistům druhou příčku

Pátek, 22. Září 2017 14:40

Volejbalisté Kladno volejbal cz startovali na Velké ceně porcelánu, kde se postupně střetli s dalšími extraligovými týmy, ČEZ Karlovarsko, ČZU Praha a Euro Sitex Příbram. V těžké konkurenci nakonec obsadili druhé místo.

Generálka přinesla kladenským volejbalistům druhou příčku (Ilustrační foto: KL)

ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz  2:1  ( 20, – 17, 23)

Celý turnaj se hrál podle pravidel pořadatelů jen na tři sety. V zahajovacím utkání poslal trenér Milan Fortuník do utkání sedmičku, která bude nejspíše základním sestavou v mistrovských utkáních: West, Šulista, Zajíček, Gromadowski, Hýský, Sobotka – Moník. Utkání bylo hodně vyrovnané. Kladno na rozdíl od předchozích utkáních podalo lepší výkon, byla patrna i patřičná bojovnost. Bohužel stejně jako v minulých zápasech se Kladeňáci nevyvarovali velké sérii chyb. Hosté třeba vedli v rozhodujícím setu 9:5, aby o pár minut později prohrávali 12:16!

Kladno volejbal mcz – ČZU Praha   3:0  (21, 27, 23)

V tomto utkání odpočívali uzdravující se Šulista, kterého nahradil Kozak a Sobotku vystřídal Trojan.  V pěkném utkání potvrdili Středočeši svojí herní převahu. Přesto opět si někdy hodně komplikovali situaci sérií chyb, nedařilo se tolik mladému Kozakovi. Jinak mohla být výhra svěřenců trenéra Fortuníka ještě výraznější.

Kladno volejbal cz – Euro Sitex Příbram 1:2  (-23, 19, – 21)  

Do posledního střetnutí nastoupila v kladenském dresu základní sedmička, která ze začátku ztrácela tři čtyři míče na Příbram. Pokud se podařilo skóre dotáhnout, Euro Sitex vždy odskočil.  Také ve druhém setu se situace opakovala, když soupeř vedl ještě vyšším rozdílem. Ale závěr mělo Kladno skvělý. Třetí sada byla však ze strany kladenského mužstva opět plná chyb, nepomohlo ani střídání Kozaka s Trojanem, a tak přišla druhá porážka v turnaji.

„Když hodnotím turnaj, musím pochválit pořadatele, kteří výborně navázali na známý turnaj Velká cena Karlovarského porcelánu, a jsem rád, že jsme zde hráli„ hodnotí Milan Fortuník. „Když vezmu naši účast, určitě jsme podali lepší výkony než na předchozích turnajích v Hradci Králové a v Kladně. Měli jsme výborné pasáže, bohužel na druhé straně nás stále trápí fakt, že nedokážeme udržet stabilní koncentrovanost nejen v průběhu střetnutí, ale v jednotlivých setech.“

Spokojen nakonec nebyl ani trenér suveréna turnaje, ČEZ Karlovarsko, Jiří Novák. „ I přes výhru v turnaji, přestože jsme neprohráli utkání, nejsem spokojen. Nemá si cenu nic nalhávat, čekal jsem od nás lepší výkon. Doufám, že se zlepšení dočkám v mistrovských utkáních“

Zbývající utkání:  ČZU Praha – Euro Sitex Příbram 3:0, ČEZ Karlovarsko – Euro Sitex Příbram 2:1, ČEZ Karlovarsko – ČZU Praha  2:1.   

Konečné pořadí:  1. ČEZ Karlovarsko, 2. Kladno volejbal cz, 3. ČZU Praha, 4. Euro Sitex Příbram.

Autor: (rc)


banbad