BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno PLES SPORTOVCŮ Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SPORŤÁK SAMK 2017
 • Dan Bárta

Restaurace Rock’n’Roll Kladno získala na Burgerfestu dvě ocenění

Středa, 13. Září 2017 07:00

Minulý víkend se v pražských Holešovicích konal další ročník oblíbeného Burgerfestu. Restaurace Rock’n’Roll, jež má svoji provozovnu na Sítné v kulturáku, reprezentovala Kladno a získala dvě ocenění, a to jak od lidí, tak od odborné poroty, kterou tvořili američtí grilovací guruové BBQ Pit Boys.

Restaurace Rock’n’Roll Kladno získala na Burgerfestu dvě ocenění (Foto: KL)

Burgerfest se konal v pražských Holešovicích, na tuto akci se letos přihlásilo 35 restaurací z celé České republiky. Kladeňáci měli na soutěži horké želízko v ohni. Vyslali totiž do gastronomických bojů restauraci Rock’n’Roll. Ta své město dokonale reprezentovala a vyhrála dvě druhá místa.

„To, že jsme měli možnost reprezentovat Kladno a získat pro něj toto ocenění, je pro nás nesmírná čest. Potvrdilo se nám tím i to, že práce, kterou odvádíme, má smysl,“ uvedl pro Kladenské listy manažer restaurace Rock’n’Roll Kladno Michal Muláček.

Nejlepší burgery vybírala odborná porota na slovo vzatá. Hodnocení se totiž ujaly i celosvětové hvězdy festivalu, grilovací guruové BBQ Pit Boys, kteří měli v Praze švédské zastoupení. Ti hodnotili celkový vzhled jídla, vnitřek burgeru, jak dobře je v něm maso propečené, zda je burger něčím zvláštní než ostatní a samozřejmě jak chutná. Kladenský Rock’n’Roll uspěl a dosáhl na krásnou druhou příčku.  

Druhou kategorii hodnotili samotní návštěvníci festivalu, a to přímo na místě pomocí dostupné aplikace. Každý stánek byl očíslovaný a podle spokojenosti dostávali soutěžící od strávníků like. Každý však mohl hlasovat pouze jednou. I zde Kladenští zabodovali a dosáhli na hodnocení, které je vyšvihlo na úžasné druhé místo.

„Na Burgerfest jsme si připravili speciální burger, ten ale v naší restauraci nenajdete. Měl tajnou recepturu a byl vymyšlen pouze pro soutěžní účely. Letos jsme se zúčastnili festivalu již potřetí a jsem rád, že se nám podařilo jako zatím jediným za celou éru pořádání umístit se v obou kategoriích, a to na lepším než třetím místě,“ neskrýval radost Michal Muláček. 

Přihlásit se na festival burgerů mohl prakticky kdokoliv, podmínkou však bylo několik faktů, a to například aby měla restaurace svoji kamennou provozovnu, ve které burgery prodává, nebo aby pekla své vlastní housky. „Dalo by se říci, že tento Burgerfest je taková burgerová olympiáda. Proto jsme si na ni přivezli i další domácí suroviny, které v naší restauraci na Sítné běžně používáme,“ prozradil tajemství úspěchu manažer Muláček. 

Ten také řekl, že se na akci podílel celý tým. Přípravu dělali komplet všichni dva dny dopředu. Ve stánku samotném pak bylo sedm sehraných lidí. „Dokázali jsme do 17 vteřin udělat výdej objednaného jídla, to byl časový limit, který jsme si určili, abychom se odlišili od ostatních. Mnohdy se nám stalo, že si zákazník nestačil ještě ani uklidit vrácené peníze a my už jsme mu podávali připraveného burgera,“ popisuje s nadšením atmosféru Michal Muláček a dodává: „Na místě jsme prodávali čtyři druhy, byli jsme mezi sebou sehraní, perfektně připravení a dokonale technologicky vybavení.

Restaurace v Kladně na Sítné funguje již 11 let a burgery poprvé začala dělat před sedmi roky, tehdy jako úplně první v Kladně. Dnes se může pochlubit nabídkou nejen 11 druhů burgerů, ale i dalším jídlem, které její zaměstnanci připravují výhradně z čerstvých a hlavně domácích ingrediencí a surovin.

Maso, jež se k výrobě lahodného burgeru používá, je nejlepší výběrové hovězí. Přesně tak totiž určují gastronomická pravidla. V nabídce jsou ovšem i burgery z kuřecího masa a nově restaurace zařadila také burger vegetariánský.

I personál musí v Rock’n’Rollu Kladno odpovídat nadstandardním požadavkům.  Kuchaři, kteří jsou do této restaurace přijati, procházejí po nástupu do zaměstnání pravidelnými školeními. „Každý provozovatel gastronomického zařízení, který nepochopí, že vzdělávání zaměstnanců je to nejdůležitější pro provoz, se potácí někde v průměru. A tohle je i jeden z mnoha důvodů, proč jsme na Burgerfestu tak fantasticky uspěli,“ uzavřel Michal Muláček.


Autor: (red)


banbad


 1. sport

  Zdecimované SK Kladno prohrálo s Admirou Praha a končí na posledním místě

 2. foto

  FOTO: Sedm kulí Rytířů do branky prostějovských Jestřábů

 3. sport

  Futsalisté Kladna načepovali Mělníku říznou jedenáctku

 4. krimi

  Kladeňák ukradl atrapu žvýkacího tabáku, dostal za to dva tisíce pokutu

 5. krimi

  Naletěli podvodníkům: Muž nedostal zaplaceno za telefony, žena se nedočkala stavebnice

 6. foto

  Kladenská nemocnice má nový špičkový ultrazvuk pro kardiology

 7. krimi

  Výtržník v Ledcích opětovně napadl návštěvníka restaurace

 8. zprávy

  Hasiči musí asistovat při transportu obézních lidí do nemocnice, stojí to velké peníze

 9. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zraněné seniorce

 10. povidka

  Povídka Kladenských listů: O tygrovi a malém losím telátku

 11. krimi

  Policisté pátrají po řidiči, který v Kladně Na Zvonečku zavinil nehodu kamionu

 12. video

  VIDEO: Dienstbier a Valachová obdivovali zručnost žáků na Střední škole designu a řemesel

 13. krimi

  Policisté v Kladně přistihli mladíky při noční krádeži automobilových součástek

 14. zprávy

  Kladenský Labyrint představuje letní tábor: ITÁLIE – MARE PINETA

 15. krimi

  Dvacetiletý šílenec za volantem u Lotouše dvojnásobně překročil povolenou rychlost

 16. sport

  Kladenští volejbalisté budou usilovat o zisk Českého poháru

 17. foto

  FOTO: David Tůma sestřelil hattrickem českobudějovický Motor

 18. pozvánka

  Ve čtvrtek se bude v Kladně diskutovat o cestě z dluhové pasti

 19. sport

  Suverénní postup kladenských plavkyň do semifinále mistrovství ČR

 20. krimi

  Muž z Kladenska zaplatil 60 tisíc na zálohách za zboží, které nikdy nedostal