BURGER KING KLADNO Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Restaurace Rock’n’Roll Kladno získala na Burgerfestu dvě ocenění

Středa, 13. Září 2017 07:00

Minulý víkend se v pražských Holešovicích konal další ročník oblíbeného Burgerfestu. Restaurace Rock’n’Roll, jež má svoji provozovnu na Sítné v kulturáku, reprezentovala Kladno a získala dvě ocenění, a to jak od lidí, tak od odborné poroty, kterou tvořili američtí grilovací guruové BBQ Pit Boys.

Restaurace Rock’n’Roll Kladno získala na Burgerfestu dvě ocenění (Foto: KL)

Burgerfest se konal v pražských Holešovicích, na tuto akci se letos přihlásilo 35 restaurací z celé České republiky. Kladeňáci měli na soutěži horké želízko v ohni. Vyslali totiž do gastronomických bojů restauraci Rock’n’Roll. Ta své město dokonale reprezentovala a vyhrála dvě druhá místa.

„To, že jsme měli možnost reprezentovat Kladno a získat pro něj toto ocenění, je pro nás nesmírná čest. Potvrdilo se nám tím i to, že práce, kterou odvádíme, má smysl,“ uvedl pro Kladenské listy manažer restaurace Rock’n’Roll Kladno Michal Muláček.

Nejlepší burgery vybírala odborná porota na slovo vzatá. Hodnocení se totiž ujaly i celosvětové hvězdy festivalu, grilovací guruové BBQ Pit Boys, kteří měli v Praze švédské zastoupení. Ti hodnotili celkový vzhled jídla, vnitřek burgeru, jak dobře je v něm maso propečené, zda je burger něčím zvláštní než ostatní a samozřejmě jak chutná. Kladenský Rock’n’Roll uspěl a dosáhl na krásnou druhou příčku.  

Druhou kategorii hodnotili samotní návštěvníci festivalu, a to přímo na místě pomocí dostupné aplikace. Každý stánek byl očíslovaný a podle spokojenosti dostávali soutěžící od strávníků like. Každý však mohl hlasovat pouze jednou. I zde Kladenští zabodovali a dosáhli na hodnocení, které je vyšvihlo na úžasné druhé místo.

„Na Burgerfest jsme si připravili speciální burger, ten ale v naší restauraci nenajdete. Měl tajnou recepturu a byl vymyšlen pouze pro soutěžní účely. Letos jsme se zúčastnili festivalu již potřetí a jsem rád, že se nám podařilo jako zatím jediným za celou éru pořádání umístit se v obou kategoriích, a to na lepším než třetím místě,“ neskrýval radost Michal Muláček. 

Přihlásit se na festival burgerů mohl prakticky kdokoliv, podmínkou však bylo několik faktů, a to například aby měla restaurace svoji kamennou provozovnu, ve které burgery prodává, nebo aby pekla své vlastní housky. „Dalo by se říci, že tento Burgerfest je taková burgerová olympiáda. Proto jsme si na ni přivezli i další domácí suroviny, které v naší restauraci na Sítné běžně používáme,“ prozradil tajemství úspěchu manažer Muláček. 

Ten také řekl, že se na akci podílel celý tým. Přípravu dělali komplet všichni dva dny dopředu. Ve stánku samotném pak bylo sedm sehraných lidí. „Dokázali jsme do 17 vteřin udělat výdej objednaného jídla, to byl časový limit, který jsme si určili, abychom se odlišili od ostatních. Mnohdy se nám stalo, že si zákazník nestačil ještě ani uklidit vrácené peníze a my už jsme mu podávali připraveného burgera,“ popisuje s nadšením atmosféru Michal Muláček a dodává: „Na místě jsme prodávali čtyři druhy, byli jsme mezi sebou sehraní, perfektně připravení a dokonale technologicky vybavení.

Restaurace v Kladně na Sítné funguje již 11 let a burgery poprvé začala dělat před sedmi roky, tehdy jako úplně první v Kladně. Dnes se může pochlubit nabídkou nejen 11 druhů burgerů, ale i dalším jídlem, které její zaměstnanci připravují výhradně z čerstvých a hlavně domácích ingrediencí a surovin.

Maso, jež se k výrobě lahodného burgeru používá, je nejlepší výběrové hovězí. Přesně tak totiž určují gastronomická pravidla. V nabídce jsou ovšem i burgery z kuřecího masa a nově restaurace zařadila také burger vegetariánský.

I personál musí v Rock’n’Rollu Kladno odpovídat nadstandardním požadavkům.  Kuchaři, kteří jsou do této restaurace přijati, procházejí po nástupu do zaměstnání pravidelnými školeními. „Každý provozovatel gastronomického zařízení, který nepochopí, že vzdělávání zaměstnanců je to nejdůležitější pro provoz, se potácí někde v průměru. A tohle je i jeden z mnoha důvodů, proč jsme na Burgerfestu tak fantasticky uspěli,“ uzavřel Michal Muláček.


Autor: (red)


banbad


 1. foto

  V pondělí večer se pokusila žena ve Slaném o sebevraždu

 2. sport

  Karlovarská Energie poslala Rytíře domů s půltuctovým přídělem

 3. krimi

  Stalo se na Kladensku: Dvě zaparkovaná auta zmizela, jedno je poškrábané

 4. krimi

  V Kladně zmizela z kočárkárny tři jízdní kola, škoda přesahuje 60 tisíc

 5. pozvánka

  V Budči u Zákolan se ve čtvrtek konají Svatováclavské slavnosti

 6. sport

  Kladenská kladivářka Vendula Holečková vybojovala zlato

 7. soutěž

  Vyhrajte vstupenky na Holubovou se Čtvrtníčkem do kladenského kulturáku

 8. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 9. video

  VIDEOREPORTÁŽ: V Hřebči se konaly závody žákovských družstev v požárním útoku

 10. pozvánka

  Jak se válcuje ušlechtilá ocel, předvedou návštěvníkům v Kladně

 11. sport

  Víkendové góly na Kladensku

 12. zprávy

  Počet Středočechů poroste až k 1,5 milionu obyvatel

 13. sport

  I potřetí doma Rytíři zvítězili, i když až v prodloužení

 14. foto

  FOTO: Fotbalisté Kladna vypili kalich hořkosti až do samého dna!

 15. zprávy

  Získejte příspěvek na výměnu starého kotle, kraj spustí další kolo „kotlíkových“ dotací

 16. sport

  Generálka přinesla kladenským volejbalistům druhou příčku

 17. krimi

  V dámských šatech a bez řidičáku, takto se muž z Kladna projížděl na babettě po Lapáku

 18. krimi

  Muž třiaosmdesátileté důchodkyni z Kladna pomohl s taškami, pak ji okradl

 19. video

  Více než šedesát let starý obraz britského malíře konečně doputoval do Lidic

 20. krimi

  Poznáte podvodníka? Na internetu se seznámil s ženou, půjčil si peníze a zmizel