Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

O víkendu řešili kladenští strážníci fyzické útoky zvířat i lidí

Úterý, 12. Září 2017 06:00

V sobotu po půlnoci zjistil operátor městského kamerového systému rvačku dvou osob. Na místo ihned vyrazily dvě hlídky strážníků. V neděli odpoledne zase majitel nezajištěného psa napadl manželský pár.

Ilustrační foto: KL

V sobotu přihlížela skupinka asi deseti osob konfliktu dvou mužů, který přerostl ve vzájemné napadení. Po příjezdu strážníků se jeden z aktérů dal na útěk. Strážník ho pak za pomoci donucovacích prostředků zadržel a přivedl zpět na místo rvačky. 

Té se zúčastnili dva mladíci z Kladna: devatenáctiletý a jednadvacetiletý. Oba se na výzvu strážníků podrobili dechové zkoušce, která byla pozitivní. Jeden nadýchal 1,09 a druhý 1,27 promile alkoholu. Celou záležitost si převzali přivolaní policisté.

K dalšímu napadení došlo v neděli odpoledne. Manželský pár se psem začal obtěžovat jiný pes, který se pohyboval po ulici na volno. Pětašedesátiletý muž se snažil volně pobíhající zvíře odehnat. Toto však uviděl majitel onoho nezajištěného psa a na seniora zaútočil pěstmi, srazil ho na zem a v ataku pokračoval.

Jednání si všiml svědek, útočníka následně odtrhl a zadržel až do příjezdu strážníků. Pes, který se pohyboval bez vodítka, ještě napadeného muže stihl pokousat. Strážníci na místo přivolali lékařskou pomoc a Policii České republiky. Policisté si od nich poté útočníka převzali k dalšímu opatření. Postiženého na místě ošetřili záchranáři a agresivní pes zatím putoval do odchytových kotců.

Autor: Milan Krupka