BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno PLES SPORTOVCŮ Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SPORŤÁK SAMK 2017
 • Dan Bárta

Radovan Kroutil: Teď hrajeme jako tým, což předtím nebývalo

Čtvrtek, 31. Srpen 2017 07:20

Mezi největší tahouny fotbalistů SK Kladno určitě patří teprve dvacetiletý útočník Radovan Kroutil. Od prvního kola dává o sobě hodně vědět. Střílí branky, rozdává gólové nahrávky, rozehrává standardní situace. Jak se talentovaný kanonýr dívá na současnou situaci, to je náplní následujícího rozhovoru.

Radovan Kroutil (Foto: Veronika Víborčíková – KL)

Máme za sebou tři kola. Čekal jste, že po přípravě s tristními výsledky kvůli abnormálnímu počtu zraněných hráčů se vám začne v sezóně tolik dařit?

Musím říci, že jsem to očekával. Bylo to dané změnou trenéra, mužstvo  si „sedlo“ a bylo jen otázkou času, kdy se to změní. V přípravě jsme měli těžké soupeře, přesto jsme dokázali remizovat s třetiligovým Vyšehradem. Odehráli jsme podobné zápasy jako na jaře. Velké chyby v obraně, které jsme „zaplatili“ inkasovanými góly. Pod trenérem Pejšou jsme změnili rozestavení a najednou obrana začala „šlapat“. Čekal jsem, že vše zlomíme v prvním mistráku, což se povedlo. Bylo to důležité hlavně z toho důvodu, že jsme doma poprvé vyhráli za tři body od listopadu 2016. Doufám, že to bude takto pokračovat i nadále.

Neříkejte, že jste si ve skrytu duše neříkal, jestli se vám podaří konečně zlomit nepříznivou bilanci z domácích klání?

Samozřejmě, někde vzadu v hlavě člověk měl obdobné myšlenky. Ale každý z nás proti Úvalům odevzdal maximum. Tvořili jsme konečně tým, což dříve nebylo, to šlo určitě poznat. Významně jsme ukázali, kudy by se naše hra mohla ubírat.

Hodně mluvíte o trenéru Janu Pejšovi. Co se pod jeho vedením nejvíce změnilo?

Určitě změna herního stylu na 4 – 2 – 3 – 1. Honza Pechr se vysunul z obrany na post defenzivního záložníka. Teď se bohužel vážně zranil, což bude určitě zásah do hry. Máme nyní zahuštěný střed. Vrátili se David Čížek, Filip Suchý a Štěpán Hanzlík. Bohužel Filip po zranění hned dostal červenou kartu a bude muset stát. Štěpán „válí“ v obraně, David „větrá“ obranu a vstřelil již dva góly. Na jaře jsme měli hodně „děravý“ střed, protože jsme hráli 4 – 1 – 4 – 1, dva ofenzivní ve čtyřce byla moje maličkost a Jarda Kafka. Oba nejsme typy, které by „makaly“ dozadu, proto vznikaly díry, kterých soupeři využívali.

Nedá mi to, ale vrátím se k první otázce. Opravdu jste čekal, že se vám hned začne dařit, když jste věděl, kolik hráčů je mimo, přičemž se jednalo v drtivé většině o opory ze základní sestavy?

Přesto jsem čekal, že se nám bude dařit. Jak jsem již prezentoval, teď jsme tým. Všichni na hřišti „makáme,“ dodržujeme taktické pokyny trenéra, a to vše pořád přes velkou absenci.  Problémem není marodka, ale aby každý z nás, kdo nastoupí, nechal na hřišti srdíčko a bojoval! Zároveň přistupovat k utkáním ne na devadesát, ale na sto procent, potom je jedno, jestli chybí osm, nebo dvacet hráčů. Na druhé straně není určitě dobré, když je nás na tréninku deset, jedenáct, ani trenér to tehdy nemá jednoduché.

V létě jste byl na marodce i vy sám a rozhodně se nečekalo, že tak rychle naskočíte zpět. Prozraďte, co se vám stalo?

Vrátilo se mi bohužel zranění vazů v koleni. Doufal jsem, že se vrátím zpět, ale nepočítal jsem, že tomu bude tak rychle. Vždyť loni jsem se stejným problémem laboroval přes měsíc. Teď odezněl rychle. Trochu mě ještě blokuje, ale neovlivňuje mě ve výkonu. Přiznávám, že když jsem se dozvěděl diagnózu, tak jsem byl na tom psychicky špatně, protože jsem očekával, že přijdu o začátek sezóny. Doufám, že mi zdraví vydrží. Jen nesmím dostat kapitánskou pásku, to bych se hned zranil (smích).

Trenér vám dal i další novou roli. Zahráváte všechny standardní situace. Bylo to dané tím, že hlavní exekutor Václav Kalina byl zraněn, nebo šlo o rozhodnutí trenéra?

Začal jsem je zahrávat kvůli absenci Venci Kaliny.Ale v dorostu jsem vždy standardky zahrával. Když se Vašek vrátil, tak to již tak zůstalo, asi se to osvědčilo. V úvodním utkání jsem nahrál na branku Šímovi, v České Lípě Pechrovi. Někdy se to povede, jindy zase ne. Za trenéra Pihávka jsem někdy zahrával přímé volné kopy kolem branky, teď i rohové. Nejsem žádný velký hlavičkář, tak pomáhám týmu tímto způsobem.

Další vaší rolí jsou asistence. Vedle tří vstřelených branek máte na svém kontě i stejný počet nahrávek. Přitom jsou to i situace, kdy můžete sám zakončit. Chcete dávat branky až do „kuchyně“?

Určitě nechceme, ani nenacvičujeme. Je to určitá intuice, nepřemýšlím nad tím. Nechci dávat za každou cenu gól, i když jsem na druhé straně po brankách hladový. Pro mě je rozhodující úspěch mužstva, ne individuální statistiky.

V sobotu vás čeká meziokresní derby s Tatranem Rakovník. V posledních vzájemných utkáních se Kladnu nedařilo. Teď vám budou chybět hned další tři hráči ( Pechr, Suchý, Čížek)oproti utkání s týmem Hrobců. Co očekáváte od zápasu?

Určitě to bude bojovný zápas. Na Tatranu je malé hřiště a domácí budou hodně nahecovaní. Soupeři však chceme neúspěchy vrátit. A omluvit se tak našim fanouškům, kteří museli vidět ostudu na jaře.

Podívejme se na potenciální soupeře v boji o postup. Hodně se mluvilo o Motorletu, kterému se zatím nedaří. Vedle Kladna jsou jediným týmem se stoprocentní úspěšností Neratovice, které měly již výborné jaro. Kdo je podle vás největším sokem?

Určitě zmíněné Neratovice, také se mi líbí Chomutov, co jsem měl možnost poznat na internetu a možná pro někoho překvapivě i Louny. Dále tradičně silný je Český Brod. To budou asi nejsilnější soupeři.

Jaký bodový zisk po podzimu byste uvítal?

Přál bych si být na prvním místě nebo alespoň v první trojce. Ideální by byl počet čtyřiceti bodů. Musíme se koncentrovat i na případné penaltové rozstřely, každý úspěch v nich a zisk bodu navíc nakonec třeba může rozhodnout o postupu!

Autor: (rc)


banbad


 1. foto

  Kladenská nemocnice má nový špičkový ultrazvuk pro kardiology

 2. krimi

  Výtržník v Ledcích opětovně napadl návštěvníka restaurace

 3. zprávy

  Hasiči musí asistovat při transportu obézních lidí do nemocnice, stojí to velké peníze

 4. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zraněné seniorce

 5. povidka

  Povídka Kladenských listů: O tygrovi a malém losím telátku

 6. krimi

  Policisté pátrají po řidiči, který v Kladně Na Zvonečku zavinil nehodu kamionu

 7. video

  VIDEO: Dienstbier a Valachová obdivovali zručnost žáků na Střední škole designu a řemesel

 8. krimi

  Policisté v Kladně přistihli mladíky při noční krádeži automobilových součástek

 9. zprávy

  Kladenský Labyrint představuje letní tábor: ITÁLIE – MARE PINETA

 10. krimi

  Dvacetiletý šílenec za volantem u Lotouše dvojnásobně překročil povolenou rychlost

 11. sport

  Kladenští volejbalisté budou usilovat o zisk Českého poháru

 12. foto

  FOTO: David Tůma sestřelil hattrickem českobudějovický Motor

 13. pozvánka

  Ve čtvrtek se bude v Kladně diskutovat o cestě z dluhové pasti

 14. sport

  Suverénní postup kladenských plavkyň do semifinále mistrovství ČR

 15. krimi

  Muž z Kladenska zaplatil 60 tisíc na zálohách za zboží, které nikdy nedostal

 16. soutěž

  Pravidelná soutěž s BURGER KING® o WHOPPER® menu

 17. pozvánka

  O víkendu začíná Matějská pouť v Praze

 18. krimi

  Policie dopadla zloděje, který v kladenské nemocnici ukradl kabelku

 19. zprávy

  Ve Slaném si připomenou osobnost Pravomila Raichla

 20. zprávy

  Kraj hodlá investovat do bezpečnosti dopravy i na Kladensku