Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Rytíř Cikánek: Nuly v přípravě bych raději vyměnil za výhry v sezoně

Čtvrtek, 31. Srpen 2017 07:00

V poslední domácí přípravě se Rytíři rozloučili s domácím publikem výhrou a to dokonce bez inkasované branky. Silný tým českobudějovického Motoru nedokázal Lukáše Cikánka pokořit ani jednou a ten tak na svém ledě udržel čisté konto v obou svých zápasech. V předchozím utkání na kladenském ČEZ stadionu si na něj totiž nepřišel ani nikdo z hráčů karlovarské Energie. Populární „Cigi“ začíná v kladenském „A-týmu“ již desátou sezonu, svými dosavadními výkony v přípravě navázaly na ty v závěru loňské sezóny a dává tak Rytířům naději, že mezi třemi tyčemi bude opět velkou jistotou.

Lukáš Cikánek (Foto: Josef Poláček)

Lukáš Cikánek na Kladně letos ještě branku nedostal, co ty na to?

Tak jen aby to vydrželo, snad jsem si to teď nevybral. Určitě bych to ale vyměnil za to, aby to přišlo hlavně v sezóně. Tam doufám, že budou hlavně vítězství, ty jsou důležitější. Teď je to zatím pouze příprava.

Přesto je proti těmto soupeřům z budoucího čela tabulky asi dobré těmito zápasy ukázat, že si u nás mnoho neškrtnou?

Ale to zase ani my moc u nich. Každý zápas je jiný, takže to asi zase tak velkou roli hrát nebude.

Byla dnes z pohledu gólmana nula hodně těžká?

Zase tak těžké utkání to nebylo. Ale je to také tím našim stylem co hrajeme, kdy moc gólů nedáváme, ale také moc nedostáváme. Až na nějaké výjimky. Bylo dnes vidět, když všechno dodržujeme, že se povedou i hezké akce a že z toho umíme dát gól.

Přesto to vypadalo, že zvlášť v přesilovkách byl soupeř dost nebezpečný?

Oni tam umí chodit před bránu, je z toho dost závarů. My jsme to ještě tolik netrénovali, ale podle mě v následujícím týdnu se tomu budeme také hodně věnovat.

První dvě branky a tím prakticky celý ráz zápasu zařídila čtvrtá lajna, především Adam Kubík s Tomášem Redlichem tam ke gólům měli i hromadu dalších šancí. Asi se na tohle zezadu pěkně kouká?

To určitě, dnes na čtvrtou i na třetí řadu, to jsou všechno kluci přibližně stejně staří. Ale u nás se nehraje, v kolikáté lajně kdo je. Vystupujeme jako jeden vyrovnaný tým. A to i věkově. Na ledě se dá předpokládat, že se budou stále točit čtyři lajny a nebude se na tom nic měnit. Dnes se povedlo dát první gól, což je pak vždy povzbuzení. A i vzadu to bylo super.

Oproti minulé sezóně se tu letos sešlo poměrně mladé mužstvo, to je trochu změna, že?

Je to trochu něco jiného než loni, jsme zatím na začátku. Po dnešku jsme třeba spokojeni, některé zápasy se zase nepovedly. To ukáže až třeba patnáct zápasů v sezóně, jak na tom jsme.

Už máte pro sezónu vyjasněné, kdo bude v bráně jednička, nebo se budete pravidelně střídat jako loni?

Samozřejmě bych tu rád něco odchytal, ale to vůbec neřešíme, je to záležitost trenérů. Teď v přípravě se zatím točíme, ale jak to bude v sezóně, to jsme ještě neřešili. Dnešní zápas vyšel na mě, protože poslední domácí utkání byl v bráně minule Kopr, tak abych si také doma zachytal. A kdo bude chytat poslední zápas v Litvínově ještě nevíme, ale většinou se střídáme. Každopádně je to samozřejmě jedno, my tam pojedeme udělat nějaký pěkný výsledek, abychom se do začátku sezóny povzbudili.

Info: (Rytíři Kladno)


banbad