Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Arsenal na rozjeté SK Kladno nakonec nestačil

Sobota, 19. Srpen 2017 20:23

Fotbalisté SK Kladno potvrzují na začátku sezóny dobrou formu. K prvnímu venkovnímu zápasu zajížděli na hřiště nováčka soutěže, Arsenalu Česká Lípa. Přestože hosté prohrávali, nakonec třemi góly za sebou rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Arsenal na rozjeté SK Kladno nakonec nestačil (Ilustrační foto: KL)

Arsenal Česká Lípa  –  SK Kladno  1 : 3  (1 : 1)

Velice nešťastně začali hosté souboj u nováčka z České Lípy. Hned na začátku utkání domácí hráč fauloval Kalinu, který musel odstoupit kvůli poškození kolenních vazů. S kladenskými hráči to však neotřáslo. Naopak zásluhou Kroutila a Hanzlíka se dostali do vyložených brankových příležitostí, ale skóre zůstalo zásluhou skvělých zákroků gólmana Chadraby bezbrankové. Jak to v takových situací bývá, přišla chyba v rozehrávce hostů. Českolipský Frommel se dostal před Tesaře, který stačil ještě zakročit a míč vyrazil. Ale domácí Lacek „volejem“ z 25 metrů přece jen poslal Arsenal do vedení. Naštěstí hosty inkasovaná branka nerozhodila. Trestný kop Pechra si na zadní tyči zpracoval Kroutil a vyrovnal.

Druhý poločas začal oboustranně aktivně, ale kladenští fotbalisté postupně získávali více ze hry. Šance však dlouho nepřicházely. O osudu zápasu se rozhodlo v poslední čtvrthodince. Kroutil krásně zakroutil trestný kop, na který si vyskočil Pechr. Jeho první pokus Chadraba vyrazil, ale na dorážku byl již krátký. Definitivní podobu výsledku přinesla osmdesátá druhá minuta. Pechr obral na půlce domácí o míč, vysunul Kroutila, který i s trochou štěstí, když českolipský obránce jeho ránu tečoval, vsítil svojí druhou branku v zápase.

„Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém obě mužstva předváděla kombinační fotbal,“ konstatuje trenér Jan Pejša. „Po naší chybě šel soupeř do vedení, ale naštěstí jsme do přestávky stačili vyrovnat. Po změně stran jsme kolem šedesáté minuty převzali hru do své moci a po standardce se ujali vedení, které jsme o chvíli později potvrdili dalším gólem. Česká Lípa následně zjednodušila hru dlouhými míči, ale naše obrana včetně Tesaře vše úspěšně zvládla.“

Branky: 18. Lacek – 33. a 82. Kroutil, 75. Pechr. Rozhodčí: Šulcová – Šťastný, Krupa. ŽK: Hauer, Kýček, Valta, Malý, Zemánek – Veselý, Hanzlík. Diváci: 350

Kladno: Tesař – Bartoš, Hanzlík, Veselý, Kalina (5. Borák) – Růžička, Pechr – Čížek (89. Kala), Kafka (88. J. Procházka), Šíma – Kroutil (85. Nesládek)

Autor: (rc)


banbad