Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Recidivista řádil v kladenské nemocnici, kamenem rozbil výlohu lékárny

Čtvrtek, 17. Srpen 2017 07:20

Kladenští strážníci i policisté vyjížděli ve středu do Oblastní nemocnice Kladno, kde jeden z pacientů úmyslně rozbil výlohu místní lékárny. Důvodem tohoto jednání prý bylo to, že mu lékař nenaordinoval lék, na kterém je závislý.

Recidivista řádil v kladenské nemocnici, kamenem rozbil výlohu lékárny (Foto: KL)

O nevhodném chování v nemocnici informoval strážníky recepční, který jim také popsal to, že jeden z pacientů poškodil kamenem výlohu lékárny. Škoda byla předběžně pracovníky nemocnice vyčíslena na pět až sedm tisíc korun.

„Po příjezdu strážníků na místo bylo zjištěno, že se jedná o třiapadesátiletého muže z Kladna. Důvodem jeho řádění bylo to, že mu lékař odmítl aplikovat lék, na kterém je podle svých slov závislý,“ uvedl mluvčí kladenských strážníků Milan Krupka. 

Na místo byla přivolána Policie České republiky a pachatele si převzala k dalšímu šetření.

„Provedenou lustrací bylo zjištěno, že se nejedná o první prohřešek tohoto pána. Výtečník 13. srpna letošního roku ve večerních hodinách rozbil kamenem čelní sklo na automobilu Renault Mégane, který byl zaparkován v Kladně v ulici Ostravská. A následujícího večera úmyslně poškodil na náměstí Sítná vstupní dveře cukrárny. V těchto případech byla škoda vyčíslena na více jak šestnáct tisíc korun,“ sdělila Kladenským listům policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Skutek je šetřen ve zkráceném přípravném řízení ve lhůtě osmačtyřiceti hodin jako podezření z přečinu poškození cizí věci a třiapadesátiletý recidivista z Kladna, který byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost, poputuje z rukou policie rovnou před soud, kde mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala mluvčí Nováková.

Autor: (red)


banbad