• Bratři Ebenové na Kladně
  • SBF

FOTO/VIDEO: Jan Pejša začal trojkou do sítě Úval

Sobota, 12. Srpen 2017 13:28

Povedenou premiéru absolvoval kladenský trenér Jan Pejša. Jeho svěřenci, SK Kladno, po solidním výkonu zdolal nevyzpytatelný SK Úvaly rozdílem třídy 3:0, což bylo po tři čtvrtě roku první domácí vítězství za tři body.

SK Kladno  –  SK Úvaly  3 : 0  (1 : 0)

Při mistrovské premiéře vsadil kouč Pejša na rozestavení 4 – 2 – 3 – 1 a v základní sestavě se objevila trojice hráčů, které zužovali zdravotní problémy – Kalina, Hanzlík, Šíma. Kladeňáci začali proti soupeři aktivně a ve třinácté minutě mohli jít do vedení. Ale nepopulární číslice byla smolná pro Šímu, protože jeho střela hlavou skončila jen na břevně Vackovy branky. Soupeř se představil v dobrém světle, napadal Kladeňáky při rozehrávce a většinou kombinační hrou se snažil dostat do blízkosti brankáře Tesaře. Domácí předvedli pohlednou akci pět minut před koncem první půle. Po přečíslení Šíma našel ideálně Hanzlíka, ale Vacek skvěle zasáhl. O minutu později však již úvalský gólman nestačil na Hanzlíkovu teč.

Brzy po přestávce dali o sobě pořádně vědět i úvalští hráči. Po pěkném uvolnění šel Zvěřina sám na Tesaře, ale střelu uspěchal, a domácí brankář nemusel ani zasahovat. Hosté se začali více osmělovat, ale jejich útoky končily před šestnáctkou Kladna. Domácí chtěli náskok pojistit, což se jim povedlo. Čížek sice nejdříve v dobré pozici vystřelil těsně vedle, ale o půl minuty později dorážkou z malého vápna přece jen rozjásal kladenské příznivce. Gól srazil Úvaly do kolen. Po třech minutách utekl jejich obraně Šíma a jeho levačka byla v koncovce přesná. Soupeř se snažil v závěru alespoň korigovat nepříznivé skóre, ale jeho koncovka byla žalostná.

„Výkon i výsledek potěšil, ale stoprocentní to nebylo,“ hodnotí utkání Jan Pejša. „Stále máme problémy s před finální fázi, a přicházíme tak o góly. Začátek druhé půle nám nevyšel. Soupeř se zlepšil, hráli jsme na velkém prostoru a hosté mohli vyrovnat, v těch chvílích při nás stálo štěstí. Ale pak jsme se dostali opět do hry a měli další brankové příležitosti.“

Branky: 41. Hanzlík, 72. Čížek, 75. Šíma. Rozhodčí: Zadinová – Matoušek, Šafránková. ŽK: Kalina, Kafka – Jemelík. Diváci: 249

Kladno: Tesař – Bartoš, Hanzlík, T. Procházka, Kalina – Růžička, Pechr – Čížek, Kafka, Šíma (79. Borák) – Kroutil.(87. Nesládek)