Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladnem se procházel celostátně hledaný muž, policisté ho sebrali rovnou na ulici

Sobota, 12. Srpen 2017 09:00

Profesionalita policisty, který nebyl ve službě a velmi dobrá spolupráce s jeho kolegy dostaly za mříže celostátně hledaného recidivistu. Ten se procházel centrem Kladna jakoby nic.

Kladnem se procházel celostátně hledaný muž, policisté ho sebrali rovnou na ulici (Ilustrační foto: KL)

Policista, který nebyl ve službě, zahlédl ve středu v ranních hodinách muže, o kterém nabyl přesvědčení, že by se mohlo jednat o celostátně hledaného Kladeňáka. Proto zavolal na pomoc své kolegy. Nemýlil se. Než prvosledová hlídka dorazila na místo, recidivistu sledoval.

„Policisté prvosledové hlídky kolem osmé hodiny přijeli do ulice Ivana Olbrachta v Kladně, kde vyzvali podezřelého k prokázání totožnosti. Následným šetřením bylo zjištěno, že se jedná o osmačtyřicetiletého muže z Kladna, který je v celostátním pátrání, neboť byl Okresním státním zastupitelstvím vydán na tuto osobu předchozí souhlas se zadržením. Policisté recidivistu zadrželi a eskortovali k provedení prvotních úkonů na služebnu, odkud putoval rovnou do cely,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Pachatel se v měsíci červnu dopustil ve dvou případech krádeží v prodejnách kladenských obchodních domů, při kterých odcizil zboží v hodnotě několika tisíc korun. Tyto skutky spáchal i přesto, že byl již v letošním roce za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen,“ dodala mluvčí Šteinerová.

Zloději nyní hrozí za jeho jednání maximálně tříletý trest odnětí svobody.

Autor: (red)


banbad