• SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

V Edenu to nebyl pro kladenské Rytíře ráj

Čtvrtek, 10. Srpen 2017 20:41

První přípravný zápas skončil pro hokejisty Kladna prohrou. Na ledě Slavie Praha Rytíři nezvládli začátek zápasu, a přestože v dalším průběhu podali sympatický výkon, nakonec přece jen soupeři podlehli 1:3.

Ilustrační foto: Rytíři Kladno

Slavia Praha – Rytíři Kladno   3 : 1  (2:0, 0:1, 1:0)

Rytířům se vstup do utkání vůbec nevydařil. Hned na začátku třetí minuty prohrávali dvoubrankovým rozdílem, když během dvaceti tří sekund překonali Cikánka Kadlec z dorážky a následně Krliš, na kterého po odraženém puku „zívala“ odkrytá klec. Špatný začátek se na hostech nepodepsal. V sestavě bylo proti loňsku hned osm nových tváří, včetně obou švédských akvizic. V solidním tempu se střídaly situace na obou stranách. Kladeňáci mohli snížit Klozem a o chvíli později Hořavou, ale brankář Polívka pokaždé stačil včas zasáhnout.

Druhá část začala pro Paterovy svěřence radostněji. Po akci Matuly se prosadil gólově Kloz. Ale ani „sešívaní“ nepropadli po inkasované brance panice, znovu se tlačili do útočení. Oba týmy měli výhodu přesilových her, ale žádné veliké šance v přečíslení nevznikali, takže gólmani moc příležitostí na vyniknutí neměli.

Poslední dějství bylo hodně rozhárané. Chyběla přesnost na přihrávce i v zakončení, takže diváci moc hezkého hokeje neviděli. Výjimkou byla chyba Rytířů ve vlastním pásmu, ale Janovský, jenž najížděl sám na Kopřivu, brejk neproměnil. Pražané měli velkou šanci definitivně rozhodnout utkání sedm minut před koncem, ale čtyřicetivteřinovou výhodu dvou hráčů na ledě nedokázali brankově zrealizovat. Kladeňáci se snažili vyrovnat, ale domácí dobře bránili svoje obranné pásmo. Dvě minuty před koncem zkusili Středočeši power – play, ale již po pár vteřinách ztratili puk ve středním pásmu a Ondráček trefil prázdnou branku.

„Bohužel nám „utekl“ začátek utkání, a Slavia byla do poloviny první třetiny lepším týmem,“ konstatuje trenér Pavel Patera. „Potom však šla naše hra nahoru, a výkon týmu se nám zamlouval. Na druhé straně se jednalo o první přípravné střetnutí, a víme, na čem musíme s mužstvem pracovat.,“

Branky:  3. Kadlec, 4. Krliš, 59. Ondráček – 22. Kloz.  Rozhodčí: Battěk, Bejček – Komárek, Frodl Vyloučení  2 :4, využití  0:0, oslabení: 0:0.

Sestava:   Cikánek (31. Kopřiva) –  Štindl, Hořava, Matula, Štich, Kehar, Lenďák,  Zelingr, Veber   – Strnad, Kružík, Tůma –  Kloz, Kaut, Redlich –  Pekr, Machač, Lorraine – Zikmund, Kubík, Svendlund.