Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Jan Pejša: Tak tristní situaci jsem jako hráč ani trenér nezažil!

Pátek, 11. Srpen 2017 07:23

V sobotu vstupují do své, v pořadí již páté divizní sezóny za sebou fotbalisté SK Kladno. Jaká bude, to je určitě nejčastější otázka kladenských fanoušků, kteří zatím marně vyhlížejí optimističtější výsledky. Podívejme se na současnou situaci s trenérem Janem Pejšou. 

Jan Pejša (Foto: KL)

Jste u mužstva pouhé tři týdny. Už jste měl možnost poznat kádr a jaký na vás udělal dojem?

Samozřejmě, že jsem již mužstvo poznal a moje dojmy? Kluci mají svojí kvalitu, o tom jsem byl přesvědčen, když jsem k mužstvu přicházel. Fotbalista je však nejen díky herní kvalitě a vybavenosti, ale musí přidat nadstavbu, to znamená, pohyb, nasazení, důraz, agresivitu, bojovnost. Pak se jeho výkon hodnotí. Mistrovský zápas je navíc ještě o něčem jiném. Uvidíme, jak nácviky z tréninku dokáží realizovat v utkáních.

Nicméně máte velký problém. Nemohl jste dát dohromady optimální sestavu, protože mužstvo trápí obrovské, převážně zdravotní komplikace. V generálce proti Hořovicku třeba chybělo hned osm hráčů, kteří mohli nastoupit v základní jedenáctce. Zažil jste něco obdobného ve vaší kariéře?

Bohužel, situace je taková, jaká je. V každém přípravném utkání jsme hráli v jiné sestavě Přiznám, že ani coby hráč nebo trenér jsem něco podobného nezažil! Nezbývá nám nic jiného, než se s touto nepříjemnou situací vyrovnat.

Přesto, nemáte po nevýrazných výsledcích v přípravě obavy z neúspěchu a nebudete přece jen „tlačit“ na doplnění kádru?

Člověk si nesmí něco podobného připustit. Otázka posílení mužstva se určitě nabízí. Jedna věc je ovšem, které posty bychom potřebovali, na druhé straně, jaká je realita klubu.

Přesto na podzim nebudete moci počítat hned s kvartetem hráčů. Kvůli zdravotním problémům nebudou hrát Tóth, J. Procházka a mladík Š. Procházka, kvůli zaměstnání v zahraničí nelze počítat ani se Štoncnerem. Přitom na začátku přípravy se vědělo, že na operaci s kolenními vazy půjde jen Tóth. Je to určitě velký problém?

Pochopitelně zvláště absence Marka Tótha a Honzy Procházky jsou citelné. O Markovi se to vědělo, stejná diagnóza se bohužel o pár dní později potvrdila i u Honzy. Co se týká Honzy Štoncnera, i zde existovala varianta, že na podzim nebude k dispozici. Určitě je to složitý stav, ale musíme se s tím vypořádat a jít do boje!

Současný stav je opravdu velice tristní. Kdo by mohl z těch, kteří nehráli proti Hořovicku nastoupit a jak vypadá situace kolem Suchého, který se ve zmíněním utkání zranil?

Jsem přesvědčen, že Venca Kalina a Štěpán Hanzlík budou nachystáni. Pokud se týká třeba Dominika Šímy, tak i zde je určitá naděje, že nastoupí. Velký otazník visí nad startem Filipa Suchého. Je to velmi bolestivá záležitost, uvidíme, jestli se dá do soboty dohromady.

Divize A je určitě pro vás neprobádaná voda, moravské divizní skupiny jste jistě znal z doby koučování dokonaleji. Stačil jste se již alespoň trochu zorientovat? Které týmy by podle vás měly patřit k favoritům?

Nějaký obrázek jsem si udělal z internetu. Hráli jsme třeba s ambiciózním Motorletem Praha a poznali jeho kvalitu. Na druhé straně vím, že pokaždé „vyskočí“ do popředí tým, se kterým nikdo nepočítal. Po pár kolech se ukáže, kdo jaké má cíle.

V přípravě pod vaším vedením jste třikrát prohráli a jednou remizovali. Navíc na jaře mužstvo na domácím trávníku ani jednou nevyhrálo v normální hrací době. Nebojíte se, že na tým může padnout psychická „deka“, aby dokázalo zdolat doma v úvodním utkání Úvaly a zbavilo se nepříznivé bilance?

O nelichotivé bilanci jsem se dozvěděl až minulý týden. Na druhé straně začíná nový ročník, do kterého jdeme s čistým štítem. V týmu působí řada zkušených hráčů, kteří mají za sebou velkou spoustu vypjatých zápasů a věřím, že se s tlakem vypořádajíi nyní.

S jakým cílem jdete do soutěže a s čím budete po podzimní části spokojen?

Kladno je stále Kladno a do soutěže musíme jít s nejvyššími ambicemi. Je samozřejmě otázka, jestli se to podaří, ale k mužstvu jsem šel s jasným cílem, že budeme hrát o špici!


Kádr fotbalistů SK Kladno na podzimní část sezony 2017/18.  Menší změny v případě odchodů či příchodů nevylučujeme.

Brankáři: Jaroslav Tesař, Karel Kleimond

Obránci: Pavel Bartoš, Jiří Veselý, Václav Kalina, Zdeněk Rada, Jan Pechr, Tomáš Borák, Filip Suchý, Štěpán Hanzlík  

Záložníci: Tomáš Procházka, Jiří Růžička, Šimon Procházka, David Čížek, Dominik Šíma, Jan Procházka, Vojtěch Krsek, Jakub Kala

Útočníci: Radovan Kroutil, Jaroslav Kafka, Marek Tóth, Aleš Nesládek

Příchody: F. Suchý, Š. Hanzlík, D. Čížek (všichni FK Litoměřicko), K. Kleimond, J. Kafka, Š. Procházka, J. Kala (všichni z dorostu)

Odchody:  J. Štoncner (zaměstnání v zahraničí), D. Bořík, O. Putík (přestali trénovat)

Autor: (rc)


banbad