Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenští strážníci řešili další rušení nočního klidu

Pátek, 11. Srpen 2017 07:30

Ve středu večer byla hlídka strážníků přivolána občany do ulice Fȕgnerova. Skupina asi dvaceti lidí se zde slovně napadala a rušila svým křikem noční klid.

Ilustrační foto: MP Kladno

Po příjezdu na místo se terčem nadávek a urážek stali rovněž strážníci. Kvůli nepřehlednosti situace dorazila také druhá hlídka. Při řešení přestupku vyšlo najevo, že došlo ke konfliktu mezi pěti osobami. Ty si mezi sebou začaly vyhrožovat a urážet se. Ostatní hlasitě hádající se tuto pětici ve sporu podporovali.

Strážníkům se po chvíli podařilo situaci částečně uklidnit a několik osob odešlo domů. Hlavní aktéři se pak navzájem začali znovu slovně napadat. Když je hlídky vyzvaly k prokázání totožnosti a sdělily jim, že budou řešeni za rušení nočního klidu, začala padesátiletá žena strážníkům sprostě nadávat a urážet je. Svou totožnost sice osoby prokázaly, ale nikdo nebyl ochotný dále spolupracovat.

Jedna hlídka i poté, když se osoby rozešly, zůstala ještě na místě a monitorovala situaci. Rušení nočního klidu výtržníky bylo předáno ke správnímu řízení, ona výše zmíněná žena se pak ještě navíc bude zodpovídat ze znevážení postavení úřední osoby.

Autor: Milan Krupka