Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

VIDEOREPORTÁŽ: Kladno má 27 nových autobusů, je v nich nabíječka na mobil i wifi

Pátek, 11. Srpen 2017 07:40

Dopravní společnost ČSAD MHD Kladno a.s. zakoupila 27 nových nízkoemisních autobusů využívajících alternativní palivo CNG v hodnotě 194 milionů korun. Naleznete v nich klimatizaci, USB nabíjení i wifi. Více se dozvíte v naší videoreportáži.Projekt nových autobusů byl finančně pokryt z 85 procent z Evropské Unie. Zbylých 15 procent zaplatilo ČSAD MHD Kladno. Osmnáct autobusů je standardní délky a zbylých devět ve velkokapacitním kloubovém provedení.

Vítězem výběrového řízení na dodávku nových autobusů se stala společnost SOR Libchavy. „Krátké“ autobusy jsou ve dvoudvéřové verzi s 39 pevnými a 2 sklopnými sedadly pro cestující a 38 místy k stání, kloubové třídveřové provedení má 53 pevných a 4 sklopná sedadla pro cestující a 86 míst k stání.

Autobusy budou nasazeny na regionální linky spojující Kladno s okolními sídly včetně relace mezi Kladnem a Prahou. Ve výbavě je odbavovací zařízení umožňující provoz v dopravních systémech SID a PID. Budou proto využity převážně na linky převedené v rámci integrace Kladenska k 26. srpnu do systému PID. S kloubovými autobusy se cestující setkají na nové páteřní lince mezi Kladnem a Prahou s označením 300.

Společnost tímto nákupem naplňuje záměr obměny starých dieselových vozidel za nová s lepším komfortem pro cestující a zejména výrazně menší emisní zátěží pro ovzduší v obsluhovaném regionu.

Autor: (red)