Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenští strážníci začnou měřit rychlost již před koncem prázdnin

Čtvrtek, 10. Srpen 2017 07:00

Ještě před koncem prázdnin začnou strážníci Městské policie Kladno měřit nejvyšší povolenou rychlost na nejvíce frekventovaných komunikacích ve městě a hlavně v blízkosti základních škol.

Kladenští strážníci začnou měřit rychlost již před koncem prázdnin (Foto: MP Kladno)

Toto dopravní opatření má upozornit řidiče, že se v září děti vrátí zpět do škol a školek a tím pádem musí počítat s jejich zvýšeným pohybem. Stejně tak dojde i k nárůstu provozu na pozemních komunikacích. Společně s dětmi se na přechody ke školám vrátí také strážníci a asistenti prevence kriminality. Dohlédnou na bezpečnost dětí a usměrní provoz na přechodech pro chodce při příchodu a také odchodu školáků domů.

V prvních dnech nového školního roku posílí dohled na přechodech také strážníci z nočních směn, aby bylo „zeber“ pokryto co nejvíce. Strážníci doporučují rodičům hlavně prvňáčků, aby děti v prvních dnech do školy doprovázeli a upozornili je na nebezpečná místa na jejich cestě. Reflexní prvky by měly být samozřejmostí. Asistenti i strážníci budou dohlížet také na bezpečnost dětí ve vybraných autobusových linkách. 

Autor: Milan Krupka