Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

V kladenské nemocnici okradl zloděj spící pacientku o mobilní telefon

Středa, 9. Srpen 2017 07:40

K nechutnému hyenismu se odhodlal zloděj v Oblastní nemocnici Kladno. Vyčíhal si okamžik, kdy jedna z hospitalizovaných pacientek usne, vkradl se k ní na pokoj a odcizil ji mobilní telefon. Teď jde po něm policie.

V kladenské nemocnici okradl zloděj spící pacientku o mobilní telefon (Ilustrační foto: KL)

Krádež mobilního telefonu byla policistům nahlášena na tísňové lince 158 a došlo k ní v sobotních odpoledních hodinách v lůžkové části jednoho z oddělení.

„Skutek byl oznámen poškozenou pětatřicetiletou ženou. V daném okamžiku, kdy pacientka usnula na pokoji v prostoru lůžkové části, byla okradena neznámým pachatelem, který z nočního stolku odcizil mobilní telefon i s nabíječkou.  Pachatel svým jednáním způsobil škodu ve výši 5.500 korun,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

To ovšem tento den nebyla poslední krádež mobilního telefonu. Policisté téhož dne přijali také oznámení od pětatřicetiletého muže z Kladna, kterého oloupil před 19 hodinou neznámý pachatel v ulici Vitry. 

„K muži sedícímu na lavičce poblíž autobusové zastávky přistoupil neznámý ve světlém oblečení a začal ho nejprve slovně urážet a poté požadoval vydání mobilního telefonu. To napadený logicky odmítl a vložil si ho do kapsy u kalhot. Pachatel mu následně v nestřeženém okamžiku shodil z hlavy kšiltovku. V momentě, kdy se muž pro ni ohýbal, zmocnil se pachatel mobilního telefonu vytažením z kapsy a ihned z místa činu utekl. Vzniklá škoda byla vyčíslena předběžně na jeden tisíc korun,“ vysvětlila případ mluvčí Šteinerová.

Policisté příslušných obvodních oddělení oba případy prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po nenechavcích pátrají.

Autor: (mv)


banbad