ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

FOTO/VIDEO: O víkendu žilo Sletiště TNT express meetingem

Pondělí, 19. června 2017 07:20

Kladenské Sletiště vidělo již pojedenácté TNT express meeting poprvé s přidaným názvem Kladno a také jako oficiální Mistrovství České republiky ve vícebojích mužů a žen. Mezi muži byl nejlepší Larbi Bourrada, v ženách dominovala česká závodnice Kateřina Cachová výkonem 6337 bodů, což znamená účast na světovém šampionátu v Londýně. Hned druhá byla Eliška Klučinová, která bude rovněž startovat na Mistrovství světa.

Kladenští fanoušci se těšili jak na zahraniční konkurenci, tak na kompletní českou špičku. A hned před startem byl pořádný zádrhel. Mezi muži chyběli oba „limitáři“, kteří si vybojovali již účast na Mistrovství světa, Adam Sebastian Helcelet a Jiří Sýkora. Velice těžko se vysvětlovala jejich neúčast šéftrenérovi Českého atletického svazu, Tomáši Dvořákovi. „Velice mě to mrzí a překvapuje. Samozřejmě podle kritérií ČAS museli startovat. Jirka Sýkora však se zúčastnil minulý týden Mistrovství ČR mužů a žen, kde se zúčastnil několika disciplín. Adam nestartuje z důvodu zraněné achilovky, jak mně o tom informoval lékař ČAS dr. Neumann, který mu start nedoporučil. Ale přesto je to velká škoda, že nestartují. Není přítomen ani Honza Doležal, který se měl pokusit o limit na Mistrovství Evropy závodníků do 22 let.“

Mezi muži byl tak největší hvězdou Alžířan Larbi Bourrada, pátý muž z loňské olympiády v Riu. Ten také vládl od první disciplíny a nakonec po prvním dnu měl na svém kontě 4158 bodů. Protože nejžhavější české želízko Marek Lukáš odstoupil ze závodu již po třech disciplínách, byl nejlepším českým desetibojařem sedmý Tomáš Pulíček s počtem 3740 bodů. Alžířan pokračoval v solidních výkonech i druhý den, a nakonec zvítězil výkonem 8120 bodů. Z českých závodníků byl nejlepší až devátý Tomáš Pulíček se ziskem 6932 bodů.

V ženách pochopitelně Kladeňáci nejvíce fandili bývalé závodnici AC Tepo Kladno, Elišce Klučinové. Ta si vytkla cíl, splnění limitu na nadcházející světový šampionát, což značilo získat 6200 bodů. O stejné metě uvažovala i její největší konkurentka Kateřina Cachová. Po prvním dnu vedla hlavní favoritka s celkovým počtem 3828 bodů, což bylo jen o bod méně než při jejím průběžném výkonu při českém rekordu a s náskokem sedmdesáti pěti bodů před Marthe Koalou z Burkiny Faso. Druhá česká atletka Kateřina Cachová byla pátá s celkovým součtem 3476. V neděli však s pořadím hodně „zamával“ oštěp. Operované rameno exkladenskou závodnici hodně limitovalo, a její výkon pod čtyřicet metrů znamenal, že nepopulární osmistovku musela zaběhnout v čase 2:20. Naproti tomu Cachová se výrazně zlepšila, a před poslední disciplínou, měla náskok na Klučinovou dvacet šest bodů. Tradiční kladenská buldočí houževnatost však slavila úspěch. Čas 2:14,88, který Eliška Klučinová zaběhla, jí katapultoval na Mistrovství světa! Vedle ní se limitu dočkala i Kateřina Cachová, která nakonec sedmiboj vyhrála výkonem 6337 bodů, Klučinová skončila druhá 6285 bodů a třetí byla Marthe Koala 6230.