Pondělí, 12. června 2017 07:50

O víkendu se uskutečnila hned tři  Letní mistrovství České republiky žáků. Čtrnáctiletí měli sraz v Pardubicích, třináctiletí v Ostravě a dvanáctiletí ve Zlíně. Plavecké naděje KSP Kladno získaly šest individuálních a dvě štafetové medaile. Pavla Jílková si veze ze Zlína dvě stříbra a bronz, její kolega Denis Borovka dva cenné kovy za třetí místo, a Filip Kučera, který startoval v Pardubicích má také bronzovou medaili.

MČR Pardubice Zleva horní řada Filip Kučera, Kateřina Vyčítalová, Anna Vraštiaková, Ema Bradáčová , dole zleva František Vondráček, Anna Dupačová (Foto: KSP Kladno)

Nejstarší kategorie se opírala hlavně o výkony Filipa Kučery. Ten skončil třetí na nejdelší trati na 1500m volný způsob časem 17:43,10. Finálová umístění si „vyplaval“ i na tratích 400m volný způsob, kde skončil sedmý 4:38,89 a také na 400m polohový závod, kde výkonem 5:25,72 obsadil osmou příčku. Trochu smůly měla Ema Bradáčová, která na motýlkářských tratích byla těsně za finálovou osmičkou, devátá na 200 metrů a desátá na 100 metrů. Ve stejném plaveckém stylu si výrazně vylepšila svoje „osobáky“ i Anna Vraštiaková.

Ročník 2004 prezentovaly hlavně Hana Krobová a Veronika Pavlisová. První jmenovaná bohužel doplatila na zdravotní problémy. Nejdříve laborovala s ramenem a posledních čtrnáct dnů pobírala antibiotika, což se zákonitě projevilo na její výkonnosti. Pro Pavlisovou to byla první účast na republikovém šampionátu. Nejlepším umístěním byla třináctá příčka Krobové na 200m motýlek.

Nejvíce medailí i finálových umístění dosáhli mladší žáci. Nadějná Pavla Jílková se umístila hned dvakrát na stříbrné pozici. Nejdříve skončila druhá na 800m volný způsob 10:01,70 a potom na poloviční trati na 400m volný způsob časem 4:51,97. Třetí byla na další kraulařské distanci na 200m 2:18,64. K tomu ještě přidala šesté místo na 100m volný způsob 1:05,25 a osmé na poloviční trati na 50m volný způsob 30,56.  Výrazně se podílela i na úspěchu štafet. Sestava Kameš, Seidlová, Borovka, Jílková na 4 x 50m volný způsob mix se umístila druhá časem 2:00,06, kvarteto Seidlová, Švermová, Jílková, Tvrdá na 4 x 50m volný způsob se umístilo třetí výkonem 2:05,32. V polohových štafetách jak dívek, tak smíšených družstev bylo KSP Kladno pokaždé čtvrté. Medaili si veze i Denis Borovka. Bronz si vybojoval v závodech na 200m znak 2:35,72 a 200m motýlek 2:46,07, těsně čtvrtý byl na 100m motýlek 1:11,93 a ještě skončil šestý na 100m znak 1:13,31. Blízko medaili byla další kraulařka Veronika Seidlová. „Bramborovou“ medaili v podobě čtvrté příčky má ze závodu na 100m volný způsob 1:04,64, pátá byla na 50m volný způsob 29,71, šestá na 200m volný způsob 2:23,03 a konečně osmá na 400m volný způsob 5:02,02. Poslední finálové umístění, sedmou pozici, si „vyplaval“ Kristián Kameš na 200m prsa 2:57,25.

„ S výkony i umístěním našich žáků můžeme být velmi spokojeni“ shrnuje účasti trenérka Petra Čerbáková. „ Největší radost ve starším žactvu nám pochopitelně udělal Filip Kučera, ale musím pochválit i Emu Bradáčovou a Annu Vraštiakovou. Ve dvaceti třech startech si „udělaly“ devatenáct osobních rekordů! Také v Ostravě Krobová s Pavlisovou docílily z deseti startů devět osobáků. Nebýt zdravotních indispozic Krobové, která měla předtím výbornou formu, mohla být bilance ještě lepší. Plné absolutorium zaslouží pochopitelně v kategorii mladšího žactva především trio Jílková, Seidlová, Borovka.“