Tři bronzové příčky vybojovali Martin Zikmund a Johana Jelínková

Pondělí, 5. června 2017 07:20

Praha 2017, to byl další závod Českého poháru v plavání v Praze – Podolí. Na velmi dobře obsazených závodech za účasti i zahraničních závodníků, se neztratili ani kladenští plavci. Martin Zikmund z Medúzy Kladno si vyplaval hned dva bronzy na nejkratších distancích, Johana Jelínková z KSP Kladno získala stejnou hodnotu na 200m prsa.

Tři bronzové příčky vybojovali Martin Zikmund a Johana Jelínková (Ilustrační foto: KL)

Ve velice náročné konkurenci si velice zdatně počínala Johana Jelínková, která se hned ve třech startech dostala do finálové osmičky. Nejvíce se jí dařilo na její oblíbené trati na 200m prsa, kde skončila třetí časem 2:40,20, šestá byla na 400m polohový závod 5:20,44 a sedmá na 50m prsa 35,56. Navíc skončila těsně za finále na devátém místě na trati 100m prsa 1:15,59 a desátá na 200m polohový závod 2:34,72. Dvě finálové účasti proměnil v zisk bronzu Martin Zikmund. Na 50m prsa zaplaval čas 29,87 a na 50m motýlek potom 25,49.

Blízko medailové pozici byl i Pavel Novák. V závodě na 400m polohový závod skončil těsně čtvrtý, když předvedl výkon 4:47,49 a na 400m volný způsob byl šestý 4:14,93. Do první desítky se dostal ještě na 200m volný způsob 1:58,92. Finálovou účast si vyplaval i jeho oddílový kolega z KSP Kladno Marek Souček, jenž skončil pátý na 400m polohový závod 4:48,27 a těsně mu unikl postup mezi osm nejlepších na poloviční trati, když byl devátý za čas 2:19,96. Těsně za desítkou na jedenácté pozici skončili Dominik Klíma na 200m prsa 2:36,75 a Karolína Kafková na 200m polohový závod 2:36,12.

„Samozřejmě jsme velmi spokojeni,“ raduje se šéftrenérka KSP Kladno Petra Landová. „Konečně to Jožce „cinklo“, dařilo se i Pavlovi s Markem, kteří si o hodně zlepšili osobáky, stejně jako Dominik Klíma, který zaplaval svoje osobní maxima na všech startech. Doufám, že forma nám vydrží až na republikový šampionát, který nás čeká za měsíc.“

Na Letním přeboru Středočeského kraje jedenáctiletých a desetiletých v Berouně zazářila především velká naděje KSP Kladno, jedenáctiletá Zdeňka Kohoutová, která tři závody vyhrála a dvakrát skončila druhá.

Zdeňka Kohoutová ovládla kraulařské tratě na 200m 2:40,67, 400m 5:34,12 a 800m 11:36,18. Stříbrná byla v závodě na 100m volný způsob 1:12,46 a na 200m polohový závod 3:07,94. Ve stejné věkové kategorii byl druhý Vojtěch Mareš na 800m volný způsob 13:37,26 a třetí skončili Lukáš Matoušek také na 800m kraul 13:43,64, stejně jako na stejné distanci Anna Hrušková 12:55,31 a na bronzové příčce se umístila rovněž Terezia Gortová na 50m motýlek 37,78. Na třetím místě skončila i smíšená štafeta na 4 x 50m časem 2:23,94. Mezi nejmladšími, desetiletými, získala jediné pódiové umístění z kladenských závodnic Anna Alešová na 400m volný způsob 6:37,23.