Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: Kladenští baseballisté vyzvali pražský extraligový tým Eagles

Úterý, 16. Květen 2017 07:50

Loni přijeli na Kladno brněnští Draci, několikanásobní mistři ČR a pro celý klub to byl jeden velký svátek. Letos jsme na hřišti mohli přivítat další extraligový tým Eagles Praha, který bude letos v červnu zastupovat Českou republiku v Evropském baseballovém poháru. Pražští Orli v letošní sezóně obhajují titul z Českého baseballového poháru a ve čtvrtfinále je čekal kladenský tým Miners.

Kladenští baseballisté vyzvali pražský extraligový tým Eagles (Foto: Natálie Tauchenová)

Utkání se konalo v neděli 14. května na hřišti v Rozdělově od 14 hodin a i když počasí nepřálo, fanoušci si tuto jedinečnou příležitost vidět špičkový tým na Kladně nenechali ujít. Za domácí začal na nadhozu David Jaklin, který podal velmi dobrý výkon a držel celek na dobré vlně. Hned v první směně si mohli diváci užít daleký homerun Michala Zýmy z Eagles. V dohrávce Miners díky nepřesnému nadhozu hostů dorovnali na 1:1. V následujících směnách bylo utkání stále vyrovnané a ani jeden tým neskóroval. Oproti tomu počasí o sobě dalo vědět a hráče i diváky trápil silný déšť.

Pořádnou sprchu ve formě osmi bodů utrpělo Kladno ve čtvrté směně. Díky několika dobrým odpalům a chybám kladenských v obraně zvedli Eagles skóre na 1:9. Chyba hostů umožnila Miners v dohrávce stáhnout náskok na 3:9. Divoký orlí útok však nezastavila ani změna nadhozu v páté směně, kdy se na nadhazovacím kopci představil Jakub Hořejší. Orli létali na metách dokola a dokola, až byl zápas ukončen předčasně za stavu 20:4, tedy šestnáctibodovým rozdílem.

Soupeř to byl pro hráče Miners velmi těžký a Eagles nenechali při obhajobě vítězství v Českém baseballovém poháru nic náhodě. Nicméně příležitost zahrát si proti extraligovému týmu byla jistě pěkným zážitkem pro hráče i diváky, kteří se přišli podívat. Obdiv patří nejen třem kladenským nadhazovačům, kteří pražským pálkařům čelili, ale i hráčům Vojtěchu Bečkovi a Patriku Schiefertovi, kteří byli v tomto zápase nejlepšími pálkaři kladenského týmu.

Autor: Natálie Tauchenová


banbad