Sobota, 29. dubna 2017 18:49

První finálový zápas hokejbalové CCM extraligy přinesl dramatický boj, ve kterém Alpiq Kladno podlehl týmu Kert Park Praha 1:2 po prodloužení, když rozhodující branku zaznamenal Martin Kruček.

Alpiq Kladno – Kert Park Praha  1 : 2 p. p. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Skóre prvního finále se měnilo již po třiceti třech vteřinách, kdy před Jirotkou se nejlépe orientoval vedoucí muž kanadského bodování Fejfar a Kert šel tak velice překvapivě brzy do vedení. Ideální možnost na zvýšení skóre měli Pražané již v šesté minutě, kdy však vůbec nezvládli minutovou výhodu dvou hráčů na palubovce. Domácí ohrozili gólmana Mikla spíše ze střední vzdálenosti, a nejblíže vyrovnání byl Pospíšil, ale jeho bomba skončila jen na tyči! Hezkou kombinaci prvního kladenského útoku následně zneškodnil strážce hostující svatyně.

Druhá část začala oboustranným vyloučením, na které navázala další přesilovka Kertu. Jedinou šancí byla střela Paly, kterého našel přesným pasem M. Kruček, ale kladenský brankář jeho ránu vytěsnil. Také Alpiq si zahrál početní výhodu. Domácí zamkli tým z hlavního města v jejich obranné třetině. Mikl několikrát úspěšně zasáhl, ale na dorážku Štěpánika po bombě Pospíšila již nestačil. Kladeňáci po vyrovnávacím gólu ožili, hned vzápětí zase hráli pět proti čtyřem, ale defenzíva Kertu byla pozorná, a nedopustila další branku ve své síti. Protože z dalších šancí domácích se nic „neurodilo“, a hostující Poštulka svůj brejk nevyužil, oba týmy si šly odpočinout za nerozhodného stavu.

Třetí perioda začala pobytem Potěchina za katrem, ale nejúdernější první lajna Kertu početní výhodu v branku neproměnila. Hosté však pokračovali v tlaku, ale Jirotku prověřovaly jen rány ze střední nebo dlouhé vzdálenosti. Alpiq se dostal do solidní příležitosti v závěru, kdy Mikl vyrazil dělovku od modré čáry, ale dorážku Barnošáka odvrátila obrana hostů. Na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V desetiminutovém nastavení se dostal jako první do šance Kohout, ale nestačil již účinně zakončit. Oba celky se snažily rozhodnout spíše náhodným gólem, protože defenzívy Alpiqu i Kertu pracovaly dobře. Ale minutu před koncem přišla rychlá akce hostů, míček se dostal k volnému M. Kručkovi, a nejlepší hokejbalista České republiky rozhodl o výhře hostů.

„Úvodní rychlý gól Kertu, nás hodně ovlivnil,“, říká asistent trenéra Milan Maršner. „Z očekávaného náporu nebylo nic, naopak hned jsme se museli bránit dvojnásobnému oslabení. Naštěstí jsme neinkasovali, ale jen těžko jsme se dostávali do tlaku. Nápor přišel až ve druhé části, kdy jsme z přesilovky vyrovnali a měli další příležitosti. Věřili jsme, že bychom se mohli prosadit ve třetí třetině, ale musím uznat, že hosté byli aktivnější, zrovna tak v prodloužení a zaslouženě vyhráli. Chtěli více než my. Musíme se z toho rychle oklepat a zítra pražský tým porazit.“

Branky:  25. Štěpánik (Pospíšil, Hnízdil) – 1. Fejfar, 54. M. Kruček. Rozhodčí: P. Škrobák – M. Škrobák, Vyloučení: 5:4, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:0.

Sestava:   Jirotka- Kudela, Pospíšil, Soukup, Rejthar, Dědič, Haisman, Šícha – Hnízdil, Špaček, Štěpánik – Barnošák, Ogurčák, Šrámek – Kohout, Pražák, Potěchin – Nosek, Novák.

9. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2