ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Čtvrtek, 27. dubna 2017 07:20

Minulý víkend se utkali závodníci a závodnice ze sokolských jednot župy Budečské v dalších kolech župního přeboru Sokolské všestrannosti, které navazovaly na plavecké závody ze začátku dubna.

V kladenské sokolovně se uskutečnil Přebor sokolské všestrannosti (Foto: Michal Hrotík)

V sobotu 22. dubna se v kladenské sokolovně sešlo celkem 63 závodníků a závodnic z jednot Sokol Hnidousy-Motyčín, Sokol Kladno a Sokol Slaný, aby změřili své síly v gymnastice a šplhu. V gymnastice se bojovalo v prostných, přeskoku a hrazdě. Starší žáci si poté ještě přidali bradla. V gymnastice byla nejúspěšnější výprava ze Sokola Slaný, která vybojovala 10 medailí (3 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové). Následovala jednota Sokol Kladno s 8 cennými kovy. Jednota Sokol Hnidousy-Motyčín si pak odvezla medailí pět. Ve šplhu dominovali domácí – Sokol Kladno se umístil celkem osmkrát na stupních vítězů. Jednoty Sokol Hnidousy-Motyčín a Sokol Slaný pak vystoupily na „bednu“ pětkrát.

Den po závodech v gymnastice a šplhu se sokolové účastnili atletických klání. Na atletickém stadionu ve Slaném je přivítalo velmi chladné, až mrazivé počasí. Přesto se na start dostavilo celkem 84 závodníků ze šesti jednot. Své výpravy vyslaly jednoty Sokol Buštěhrad, Sokol Hnidousy-Motyčín, Sokol Kladno, Sokol Lány, Sokol Slaný a Sokol Rakovník. Startující se utkali ve 4 disciplínách – sprintu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem (respektive vrhu koulí) a běhu na střední trať. S přehledem vyhráli domácí. Tělocvičná jednota Sokol Slaný vybojovala díky svým závodníkům a závodnicím celkem 14 medailí (6 zlatých, 4 stříbrné a 4 bronzové). Výprava z jednoty Sokol Kladno pak vybojovala 6 cenných kovů, těsně následovaná výpravou z jednoty Sokol Hnidousy-Motyčín se ziskem 5 medailí. Jedno umístění na stupních vítězů pak měla jednota Sokol Lány, a tak si odváží stříbrnou medaili.

Po zveřejnění atletických výsledků byli vyhlášení ti nejlepší, kteří se utkali ve všech disciplínách. Kompletní přebor absolvovalo celkem 5 závodníků a 34 závodnic ze tří jednot – Sokola Hnidousy-Motyčín, Sokola Kladno a Sokola Slaný. Tito závodníci bojovali o postup na republikové přebory České obce sokolské. V celkem osmi kategoriích jsme mohli vyhlásit župní přeborníky.

Klára Spěšná, Sokol Kladno, kategorie ženy

Na celorepublikové závody České obce sokolské pak kromě přeborníků postupují následující závodníci: Matyáš Kučera (Sokol Slaný), Tereza Novotná, Naneta Pokorná (obě Sokol Kladno), Anna Kučerová, Kryštof Šanda, Eliška Silná (všichni tři Sokol Slaný), Pavlína Husáková (Sokol Kladno), Tereza Komínková, Radka Vorlová a Klára Ničová (všechny tři Sokol Slaný).

Během přeborů se jednotlivých závodů účastnilo celkem přes sto závodníků a závodnic ze sedmi sokolských jednot – Sokol Buštěhrad, Sokol Dříň, Sokol Hnidousy-Motyčín, Sokol Kladno, Sokol Lány, Sokol Slaný a Sokol Rakovník. Jednalo se o závody v plavání, gymnastice, šplhu a atletice. Celkem bylo vyhlášeno 106 medailistů a přeborníků (rozdáno 90 medailí, 106 diplomů a 8 trofejí přeborníkům).

Autor: Michal Hrotík