• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Šokující prohra fotbalistů SK Kladno!

Sobota, 22. dubna 2017 13:23

Neslavný rekord si připsali svěřenci Ivana Pihávka. Na hřišti posledního týmu tabulky, Sokola Libiš, prohrál SK Kladno překvapivě 2:1. Pro domácí tým to bylo první tříbodové vítězství v letošním ročníku!

Šokující prohra fotbalistů SK Kladno! (Ilustrační foto: KL)

Sokol Libiš – SK Kladno   2 : 1  ( 1 : 0 )

Hosté nastoupili bez minulý týden vyloučeného Pechra, kterého nahradil v sestavě Rada, po uzdravení stehenního svalu se vrátil do sestavy Šíma. Poprvé v základu nastoupil dorostenecký kanonýr Kafka. O0d začátku střetnutí to bylo dobývání branky libišského brankáře Kratochvíla. Již po třech minutách hry vypálil tvrdou ránu Tóth, a gólman Sokola vytáhl první parádní zákrok. Libiš se zatáhla před svoje velké vápno s jedinou výjimkou, kterou byl rychlonohý Stibora v útoku. Jediný ofenzivní hráč domácích dělal hostující obraně značné problémy. Do vedení mohl hosty dostat Kafka, který si naběhl na přízemní centr Šímy, ale bohužel trefil jen břevno… Úspěšnější byl již zmíněný Stibora, jenž dostal míč za obranu a svůj brejk vyřešil gólově. Z kladenského tlaku však branka nepadla, protože všechny pokusy odvrátila domácí obrana nebo „zaúřadoval“ výborný Kratochvíl.

Druhý poločas byl vyrovnanější. Po necelé čtvrthodince hry přišel centr z pravé strany, na který kladenská obrana nezareagovala, míč se dostal k Prieložnému, který rozvlnil síť za Tesařem podruhé. Hosté brzy kontrovali, když přihrávku kapitána J. Procházky zužitkoval svým premiérovým mistrovským gólem Kafka, a zdálo se, že Kladno psychickou výhodu využije. Hráči Sokola však příkladně bojovali a umění kladenských hráčů končilo před šestnáctkou. Kladnu chybělo více pohybu, a tak se k dalším vyloženým příležitostem nedostalo, a utkání tak skončilo velkým překvapením!

„Věděli jsme, že nás bude čekat soupeř, který bude bojovat a spoléhat na brejky,“ charakterizuje soupeře kouč Ivan Pihávek. „V první půli jsme měli snad osmdesáti procentní držení míče, dostávali se do šancí, ale nebyli jsme schopni prostřelit vynikajícího brankáře Kratochvíla. Sokol spoléhal na rychlé brejky a jeden jim vyšel. Soupeři vyšel i začátek druhé půle, sice jsme rychle snížili, ale bohužel do dalších šancí jsme se nedostávali, protože domácí stačili vždy nebezpečí zažehnat odkopem, navíc často zdržovali. Naše defenzíva bohužel nezvládala brejkové situace Libiše. Projevil se fakt, že při absenci Pechra nemáme adekvátní náhradu.“

Branky: 36. Stibora, 57. Prieložný – 59. Kafka. Rozhodčí: Hrkal – Štuk, Matyš. ŽK: Prieložný, Stejskal, Zajac, Zuskin, Kratochvíl (všichni Libiš). Diváci: 90

Kladno:  Tesař – Borák, Rada (75. Nesládek), Veselý, Kalina – Bořík (88. Krsek), J. Procházka, Tóth, Šíma – Kroutil (65. Růžička) – Kafka.

banbad

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

6. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol