• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Doslova urvané vítězství kladenských volejbalistů

Neděle, 16. dubna 2017 18:35

Další pětisetové velké drama se odehrálo mezi volejbalisty Kladno volejbal cz a Jihostrojem České Budějovice. Domácí věděli, že musí vyhrát, aby nejeli na jih Čech s dvoubodovým mankem. Nakonec dramatickou zápletku zvládli v poměru 3 : 2.

Doslova urvané vítězství kladenských volejbalistů (Foto: Veronika Víborčíová – KL)

Kladno volejbal cz – Jihostroj  České  Budějovice  3 : 2 (20, -20, 20,-16, 13)

Trenér Fortuník provedl proti včerejšímu utkání jednu změnu v sestavě. Trojana nahradil Syrůček. Také začátek utkání vyšel Kladnu lépe. Brzy získali čtyřbodový náskok 9:5. Stejný rozdíl byl i v polovině sady. Po druhém oddechovém čase vedli domácí již 16:11. Kladeňáci však nechtěli dopustit žádné drama, a tak v poklidu dovedli úvodní dějství do konce.

Jihočeši však po přestávce navázali na hru, kterou předváděli v prvním utkání a do prvního timu šli s náskokem dvou míčů. Ten se postupně navyšoval až na čtyři body. Ve druhém technickém času byl úplně stejný poměr jako v prvním setu, ale tentokráte ve prospěch Geverta a spol. Najednou domácím vůbec nic nevycházelo, což bylo voda na mlýn hostujícímu družstvu. Nakonec druhé pokračování dopadlo zrcadlově přesně obráceně než úvod.

Třetí set byl dlouho vyrovnaný. Středočeši se snažili navázat na hru ze začátku utkání. Po druhém oddechovém času začali domácí lépe útočit a dařilo se jim i na bloku. Rozdíl ve skóre postupně rostl a dějství nakonec ukončil Hietanen parádním esem.

České Budějovice vlétli do dalšího pokračování jako vítr, a hned si vytvořili tříbodový náskok, o který však záhy přišli. Ale Jihostroj si dokázal náskok vzít zpět. Po druhém timu ještě náskok navýšili, což rozhodlo. I když se Budějovicím zranil libero Kryštof, objevil se na hřišti ne zcela uzdravený Fila. Servírující Habr přidal dalších pět úspěšných podání a nakonec set ovládli rozdílem devíti bodů.

Rozhodující zkrácený set byl nejdříve v režii domácího celku, který měl při technickém čase dvoubodový náskok. Jihostroj okamžitě srovnal, ale Kladno se zásluhou Křesťana znovu dostalo na rozdíl dvou míčů. Úspěšným blokem dvojice Křesťan- Syrůček si domácí vypracovali vedení 13:10. Za stavu 14:11 Křesťan mečbol neproměnil, stejně jako druhý. Ale jeho třetí smeč již byla úspěšná, a Kladno vyrovnalo finálovou část na 1:1.

„V noci jsem téměř nespal, a přemítal jsem o tom, jak jsme utkání špatně uchopili,“ rozjímá kouč Milan Fortuník. „Dnes jsem cítil z hráčů větší odhodlání a snahu utkání zvládnout. Snažil jsem se zapůsobit hezky na hráče, někdy je nutné zvýšit hlas, jindy zase třeba jenom mlčet. Nejvíce si cením toho, že hráči měli dnes jeden cíl, což by nám mělo vydržet i při střetnutí v Českých Budějovicích.“

Sestava:  van Haarlem, Hietanen, Syrůček, Hýský, Zajíček, Křesťan – Sparidans, střídali: Dillien, Trojan. Rozhodčí: l Rychlík – Krtička.. Diváků: 800. Zápas  trval  124 minut.

Stav série:  1 : 1