BURGER KING KLADNO Legenda Cafe bar Est. 2014 Železný hasič v Kladně LUCIE BÍLÁ – SLANÝ
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Mattoni FreeRun Kraniosakrální terapie
  • KLADENSKÝ PIVNÍ FESTIVAL
  • ZRNÍ

Kladenský Alpiq nenavázal na vedení, tentokráte Plzni podlehl

Neděle, 16. Duben 2017 13:08

Znovu se potvrdilo, že v play-off nelze nic předvídat dopředu. Kdo čekal, že hokejbalisté Alpiqu Kladno pojedou do haly HBC Plzeň s dvěma výhrami v řadě, ten se nedočkal. Hosté si odváží vítězství 1:2.

Kladenský Alpiq nenavázal na vedení, tentokráte Plzni podlehl (Foto: Veronika Víborčíková – KL)

Alpiq Kladno – HBC Plzeň  1 : 2  (1:1, 0:0, 0:1)

Nedělní klání začalo obdobně jako včera. Mužstva nechtěla udělat zbytečnou chybu. První vystrašil brankáře hostů Kráčinu Štěpánik, ale ten si betonem prostor u levé tyče pohlídal. I skóre se měnilo v přibližně stejném čase jako v úvodním souboji, jenže tentokráte se z první vážnější akce prosadila Plzeň. Pokorný našel rozeběhnutého Pejchara a zkušený hostující útočník tváří v tvář Jirotkovi otevřel skóre. Za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno, Hnízdil našel přihrávkou od zadního mantinelu nepokrytého Štěpánika a ten se nemýlil. Následně obě mužstva hrála přesilovky, ale oba gólmani nemuseli moc ukazovat svoje umění.

Po přestávce měla Plzeň jedinečnou příležitost opět získat vedení, když hrála více než osmdesát vteřin dvojnásobnou početní výhodu, ale kladenská trojice bránila skvěle. Postupem doby se hra odvíjela převážně ve středu hřiště bez vzrušujících momentů před brankami. To platilo i v případě Alpiqu při druhé přesilovce. Nebylo divu, že i po druhé patnáctiminutovce byla situace stále stejná pro týmy Plzně i Kladna.

Západočeši na začátku třetí třetiny promarnili další početní výhodu. Nicméně právě Západočeši se přece jen podruhé radovali. A opět u toho byla dvojice Pokorný – Pejchar. První přihrával, a druhý jmenovaný tvrdou ranou ukázal svoje střelecké probuzení. Alpiq se nemohl dostat do náporu, hosté v pohodě ubránili jakékoliv domácí ofenzívní náznaky. Teprve při hře čtyři na čtyři v závěru zápasu zmáčkli kladenští hráči svého soupeře a necelé dvě minuty před koncem zkusili power-play. Kudelovu bombu od modré plzeňský gólman elegantně chytil do lapačky a další rány pochytali plzeňští hráči. Série se tak srovnala na 1:1.

„Dnes jsme nebyli ve své kůži. S Plzní nejde hrát pět, sedm minut,“ zdůrazňuje kouč Drahomír Kadlec. „Je to klasické play – off. Jak jsem před střetnutími se Západočechy říkal, série bude těžká a dlouhá, Nic se neděje, musíme potrénovat a dobře se připravit na dvě utkání v Plzni.“

Branky:  11. Štěpánik (Hnízdil) – 9. Pejchar (Pokorný), 36. Pejchar (Pokorný). Rozhodčí: Boháček – Kralovič.. Vyloučeni: 5:3, přesilovky: 0:0, oslabení: 0:0.

Sestava:   Jirotka- Kudela, Pospíšil, Soukup, Rejthar, Dědič, Haisman, Šícha – Potěchin, Špaček, Štěpánik – Barnošák, Šrámek, Ogurčák – Kohout, Pražák, Hnízdil – Novák, Nosek.

Stav série:  1 : 1