ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Sobota, 15. Duben 2017 14:54

I ve třetím jarním utkání na Stadionu Františka Kloze nedokázali hráči Sk Kladno vyhrát. Tentokráte podlehli týmu FC Nový Bor 1:2 po penaltách, když osud utkání hodně ovlivnilo vyloučení Jana Pechra.

Do třetice to zase nevyšlo, fotbalisté Kladna mají jen bod (Foto: Veronika Víborčíková)

SK Kladno – FC Nový Bor  1 : 2 p. ( 0 : 0 )

Trenér Pihávek postrádal vedle stále zraněného Šímy i Bartoše. Domácí začali sympatickým průnikem J. Procházky, ale chyběla finálová nahrávka. Následný trestný kop Kaliny způsobil lehké zmatky v obraně hostů. Kladno se aktivní snažilo dostávat k brance brankáře Blumentritta, ale defenzíva Nového Boru pracovala prakticky bezchybně. Jenže ve dvacáté minutě utekl kladenské obraně rychlý Frömmel, kterého před velkým vápnem fauloval Pechr, z čehož rekrutovala červená karta pro Pechra. A mohlo být ještě hůře, ale trestňák exkladenského Broschiunského skončil na břevně! O pět minut později prošel obranou z úhlu Kroutil, ale novoborský brankář byl u tyče včas. Středočeši i v deseti měli více ze hry. Po půl hodině mohli jít hosté do vedení. Frömmlovu bombu Tesař vyrazil před Stromeckého, který napálil míč znovu do břevna. Paní Fortuna políbila Kladno ve 35. minutě, kdy Janů přesným pasem našel za obranu naběhnutého Fröommla, ale ten zamířil jen do tyče!!! Svěřenci kouče Pihávka sice zahrávali v první části hned sedmkrát roh, ale bez ohrožení branky.

Hned po přestávce nabídl Nový Bor domácím ideální příležitost ke vstřelení branky. Střelu Kaliny ze značky pokutového kopu však bravurně vyrazil a následně chytil hostující Blumentritt. Hned o minutu později se dostal do šance Stromecký, ale před Tesařem špatně zpracoval míč. Zkušený Kalina si následně napravil reputaci po neproměněné „desítce“, když ranou ze dvaceti metr§ na zadní tyč poslal Kladno do vedení. To domácí udrželi osm minut. Pak se opřel ze dvaceti pěti metrů do míče ještě zkušenější Janů a bylo srovnáno. Kladeňáci se nevzdávali naděje na tři body, blízko jím byl debutant, dorostenec Kafka, který hlavou nastřelil břevno. Kladno tak již potřetí za sebou muselo doma absolvovat penaltový rozstřel, který lepší zvládli hosté v poměru 4:5.

„Myslím si, že jsme mohli dovést utkání do vítězného konce, i když jsme sedmdesát minut hráli v deseti,“ otáčí se za zápasem kouč Ivan Pihávek. „ V prvním poločasu jsme měli dost štěstí, když soupeř hned třikrát nastřelil konstrukci branky. Nejdříve jsme si zvykali na hru hostů, potom na naší straně chyběl pohyb zvláště u mladších hráčů. Velmi dobře se prezentoval při premiéře mladý Kafka, naznačil, že by v budoucnu mohl jít ve šlépějích slavných kladenských kanonýrů. Pokud se týká vyloučení, bylo správné. Pechr měl lépe vyřešit situaci předtím na půli hřiště.“

Branky:  56. Kalina – 64. Janů, rozhodující penaltu Hauer. Rozhodčí: Simbartl – Cupl, Špindlerová.  ŽK: Kroutil- Kubeš, Stromecký, Broschinský. .ČK: 21. Pechr (Kladno). Diváci: 210.

Sestava:  Tesař – Borák, Pechr, Veselý, Kalina – Štoncner , J.. Procházka, Kroutil, Tóth (88. T. Procházka), Bořík – Nesládek (69. Kafka)