• Bratři Ebenové na Kladně
  • SBF

V plaveckých závodech Sokolské župy Budečské vyhrálo Slaný, Kladno bylo druhé

Středa, 12. Duben 2017 06:30

V neděli se uskutečnilo první kolo župního přeboru sokolské všestrannosti Sokolské župy Budečské. Na plaveckém bazénu v Kralupech nad Vltavou se sešlo celkem 86 závodníků ze sedmi jednot.

V plaveckých závodech Sokolské župy Budečské vyhrál Slaný, Kladno bylo druhé¨(Foto: Sokolská župa Budečská)

Své výpravy vyslaly jednoty Sokol Buštěhrad, Dříň, Hnidousy-Motyčín, Kačice, Kladno, Rakovník a Slaný. Závodů se účastnili závodníci všech věkových kategorií. Nejmladším byly tři roky a nejstarším účastníkům čtyřicet let.

Nejúspěšnější výpravu vyslala jednota Sokol Slaný s celkovým počtem 13 získaných medailí (4 zlaté, 5 stříbrných, 4 bronzové). Na druhém místě se umístila jednota Sokol Kladno s celkem devíti medailemi a třetí příčka patřila Sokolu Dříň se čtyřmi medailemi. Sokolové z Hnidous-Motyčína vybojovali medaile tři, buštěhradští jednu a ti z Rakovníka také jedinou medaili.

Závodníci si tak připsali první body. Přebory budou pokračovat za 14 dní sportovní gymnastikou, šplhem a atletikou. Nejlepší závodníci ve svých kategoriích poté postoupí na celorepublikové přebory České obce sokolské.

„Děkuji všem závodníkům, cvičitelům, rozhodčím a pořadatelům, kteří se přípravě závodníků i samotné organizaci závodů věnují ve svém volném čase a bez nároku na odměnu,“ řekl náčelník Sokolské župy Budečské Michal Hrotík.

Autor: (Sokolská župa Budečská)