ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Bravo! Alpiq přetlačil Hradec Králové a slaví postup do semifinále

Neděle, 9. dubna 2017 14:09

Poslední krok bývá nejtěžší. Kladenští hokejbalisté ho však zvládli a po výhře v Hradci Králové postupují do semifinále. Vítězství se nerodilo snadno, Hradečtí dokázali v utkání dvakrát srovnat krok. Alpiq ale dokázal zabrat v pravou chvíli a koncentrovaným výkonem si došel pro postupové třetí vítězství v sérii.

Alpiq přetlačil Hradec Králové a slaví postup do semifinále (Ilustrační foto: KL)

HBC Hradec Králové 1988 – Alpiq Kladno   2:4    (0:1, 1:0, 1:3)

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Zajímavá akce se odehrála na počátku šesté minuty. Hradečtí dotlačili míček za čáru, ale podle rozhodčích si při tom počínali nedovoleně. Místo aby šli Piráti do vedení, putoval na trestnou lavici jejich obránce Jiřík. Kladnu stačila necelá minuta a početní výhodu zužitkoval David Šrámek.

Na začátku druhé třetiny dvěma přestupky nabídli Kladenští soupeři dvojnásobnou přesilovku, což byla voda na hradecký mlýn. Tuto příležitost využil zkušený harcovník Petr Novák a bylo vyrovnáno. I ve zbytku prostřední části si Alpiq zahrával s ohněm, ještě dvakrát totiž fauloval. Tentokrát však Královéhradečtí netrestali. Nedlouho před koncem periody naopak putoval za katr domácí Rail, a tak Kladno do třetí třetiny vstupovalo silnější o jednoho muže.

Ani ne po třiceti vteřinách poslední patnáctiminutovky rysové v pokračující přesilovce skórovali. Za Veselého záda balonek po Pospíšilově akci dotlačil zarputilý Radim Štěpáník a modrobílí byli opět na koni. Hradec se však nemínil vzdát. Ve 36. minutě vyrovnal na kruzích osamocený mladík Petr Šimek a vykřesal pro Piráty naději. Jiskru hradecké euforie však uhasil kanonýr Dominik Barnošák, který o minutu později vrátil Kladnu vedení. V závěru střetnutí se opakoval scénář z předchozího dne. Hradec to ještě zkoušel bez brankáře, ale i tentokrát ve snaze vyrovnat sám inkasoval. Do prázdné branky míček v pohodě dovezl Barnošák a Alpiq mohl slavit.

Po úřadujících mistrech z Pardubic je tak Kladno druhým týmem, který si zajistil semifinálovou účast. Ve zbylých dvou sériích rozhodnou až páté duely.

„Úvodní třetina byla nedůrazná a bez šancí. Naštěstí jsme se ale dokázali dostat do vedení. Ve druhé třetině se opakoval včerejšek. Opět jsme se spokojili s vedením a polevili. Soupeř vyrovnal z přesilové hry. Bylo jasné, že do třetí třetiny něco musíme změnit, což se povedlo. Hradec sice opět dokázal vyrovnat, ale to nás nesrazilo. Vedení jsme si vzali zpět, v závěru utkání jsme ubránili dvě oslabení a pak jsme už jen potvrdili gólem do prázdné,“ hodnotil duel asistent trenéra Milan Maršner a k sérii dodal: „K postupu jsme si došli bojovným výkonem. Neuhráli jsme to pouze na krásný hokejbal, Hradec byl velmi houževnatý soupeř. O to více si postupu ceníme.“

Branky: 21. Petr Novák (Bacovský, Hrabica), 36. Šimek (Hrabica) – 7. Šrámek (Ogurčák, Rejthar), 31. Štěpáník (Pospíšil), 37. Barnošák (Kohout), 45. Barnošák (Ogurčák). Rozhodčí: Horský – Vokurka. Vyloučení: 5:8. Přesilovky: 1:2. Oslabení: 0:0

Sestava: Jirotka – Kudela, Pospíšil, Dědič, Haisman, Rejthar, Soukup, Šícha – Potěchin, Špaček, Štěpáník, Pražák, Kohout, Hnízdil, Barnošák, Šrámek, Patrik Novák, Ogurčák, Nosek.

Konečný stav série: 3:1