ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Matti Hietanen zničil odpor liberecké Dukly

Čtvrtek, 6. dubna 2017 20:04

Šestý zápas semifinále Uniqa extraligy přinesl překvapivě rychlé rozřešení. Kladno volejbal cz po výborném výkonu zdolalo Duklu Liberec jednoznačně 3:0.

Ilustrační foto: KL

Kladno volejbal cz –  Dukla Liberec  3 : 0  ( 24, 16, 18)

Kdo si vytvoří mečbol? To bylo téma, na které bylo obtížné odpovědět. Obě družstva v sestavách nepřekvapila. Úvod byl tradičně hodně vyrovnaný. V půlce setu sice Dukla odskočila na tříbodový rozdíl, ale domácí ho dokázali záhy vymazat. Po druhém oddechovém času začal „úřadovat“ Kriško, a Liberec šel do vedení 15:19. Tvrdé a přesné servisy Hietanena  přinesly dramatickou koncovku, když pěti podáními za sebou srovnal na 23:23. První setbol Kladno odvrátilo, a naopak dvěma servisy za sebou a chybou Kriška se dostali domácí do vedení.

Druhé dějství začali Severočeši úspěšněji, ale do prvního timu šli jen s jednobodovým náskokem. Středočeši se však „trhákem“ dostali do lepší pozice o tři míče. Dukla zabojovala, stáhla náskok, ale po druhém technickém timu přišla velká chvíle Hýského na podání a skvělou hrou v poli, rázem Kladenští vedli 22:14. To bylo rozhodující pro vývoj druhé sady, kterou nakonec vyhrálo Kladno jednoznačně.

Domácí pokračovali v euforii i po další změně stran. Dařilo se na servisu, ale i v poli jak v ofenzívě, tak při bránění. Náskok šesti bodů při druhém oddechovém času byl více než nadějný. Loňský mistr zkoušel, co mohl, ale svěřenci Milana Fortuníka nedali Liberci sebemenší příležitost na zvrat.

„Určitě jsme podali dobrý výkon, ale nemohu říci, jestli nejlepší,“ konstatuje trenér Milan Fortuník. „Od vzájemných zápasů s Libercem čekám všechno, můžeme 3:0 vyhrát, stejně jako stejným poměrem prohrát. Určitě jedním z klíčových okamžiků střetnutí byla situace v koncovce prvního setu, kdy z nepříznivého stavu 18:23 jsme dokázali sadu vyhrát. Ale i když jsme poměrně vysoko prohrávali, cítil jsem, že tým hraje dobře. Musím vyzdvihnout Hietanena, který hraje výborně, i když je již dost „jetý“, ale dnes podal velmi dobrý výkon i Hýský. V Liberci to bude velmi obtížné. Dukle bude vyhovovat domácí prostředí a podle mne rozhodne, jak si dokážeme poradit s nebezpečnými servisy.“

Sestava:  van Haarlem, Hietanen, Trojan, Hýský, Zajíček, Křesťan – Sparidans, střídali:  Dillien, Lenc. Rozhodčí:  Činátl – Krtička. Diváků:  700. Zápas trval  74 minut.

Stav série:  3 : 2