Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Dominik Barnošák: Chci s Alpiqem dojít až pro titul!

Pátek, 31. Březen 2017 07:10

Tuto sobotu odstartuje play – off CCM extraligy. Hokejbalisté Alpiqu Kladno vstupují rovněž do vyřazovacích bojů a jejich cílem je zaútočit opět na titul. Nejen o sérii s Hradcem Králové hovoříme s Dominikem Barnošákem.

Dominik Barnošák: Chci s Alpiqem dojít až pro titul! (Foto: KL)

Do Alpiqu jste přišel loni v létě z Třince. Již jste si zvykl?

Teď už je to v pohodě. Z počátku se mně samozřejmě trochu stýskalo, ale teď jsem si již na zdejší život zvykl.

Do Kladna jste se přestěhoval kvůli zaměstnání. S manželkou pracujete v Praze. Neměli třeba o vás zájem kluby z hlavního města?

S trenérem Kadlecem jsem mluvil při loňském finále a domluvili jsme se. Dostal jsem i nabídky z Kertu nebo Kovo, ale upřednostňoval jsem Alpiq, protože má vždy nejvyšší ambice.

Přišel jste s pověstí kanonýra. Přesto na podzim jste zůstal v tomto směru za očekáváním. Bylo to způsobeno adaptací z nového prostředí nebo jiným herním stylem?

Bylo to dáno časovým prostorem na hřišti. V Třinci jsem hrál průměrně třicet pět minut, kdežto na Kladně všechny tři lajny dostávají přibližně stejné penzum času. Na Moravě se většinou sází jen na jednu pětku.

V zimě si trenér Kadlec pochvaloval, jak jste se na srazu reprezentace rozehrál a rozstřílel, a doslova řekl, že to samé musíte hrát i na klubové úrovni.

Mluvili jsme s trenérem o tom. Jistě se již nebudu tolik „mazlit“ s míčkem jako na podzim, přidám více na důrazu ve střelbě i v předbrankovém prostoru, kde padá hodně branek.

V posledních zápasech vám to moc dobře střílelo. Přichází střelecká forma?

Zřejmě ano. Tři branky ve dvou utkáních mě určitě povzbudili, a ze mě spadlo šedesát nebo sedmdesát tun železa… Psychika je nesmírně důležitá a cítím, že jde nahoru, což je před play – off velice důležité.

Čeká vás ve čtvrtfinále Hradec Králové. Co můžete o něm říci?

Je to určitě nepříjemný tým a na jaře nás doma potrápil! Na druhé straně to bylo první střetnutí po zimní přestávce. Určitě budou hodně běhaví. Musíme si dát pozor především na dvojici Novák – Bacovský. Mají i kvalitního brankáře. Ale když se nám oba domácí zápasy povedou, tak to bude dobré. Máme to ve svých rukách.

Čeká vás náročné jaro. Na jedné straně chcete bojovat s Alpiqem o titul a hned následně čeká MS. Máte v hlavě oba cíle?

Určitě to máme všichni v hlavě. Teď se soustředím na Alpiq, se kterým chci dojít až do finále a získat titul! Udělám maximum i pro možnost startu na mistrovství světa. Pan Kadlec o nominaci vůbec nemluví, určitě vše nechává až po skončení play- off.

Program čtvrtfinále play-off CCM extraligy

  1. 4. Kladno – Hradec Králové 2. 4. Kladno – Hradec Králové 8. 4.  Hradec Králové –Kladno případně 9. 4.  Hradec Králové – Kladno 12. 4. Kladno – Hradec Králové. Série se hraje na tři vítězná utkání a vítěz postupuje do semifinále. První čtyři zápasy se hrají od 11.00 hodin. Případný pátý rozhodující duel od 18.00 hodin.

Autor: (rc)


banbad