BURGER KING AKCE Sochorová válcovna DISCO PLES II. Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Noc válečníků 13
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Pavel Patera: Vyřazení mě nepřebolelo a asi již nepřebolí!

Čtvrtek, 30. Březen 2017 07:10

Letošní hokejová sezóna skončila pro kladenské fanoušky minulý pátek na Horáckém stadionu v Jihlavě. Příznivci Rytířů věřili, nebo alespoň doufali, že se mužstvo konečně vrátí mezi českou elitu. Bohužel potřetí za sebou skončilo snažení již v play-off WSM ligy. Jak celou situaci vidí trenér mužstva a jednatel společnosti Hokej Kladno v jedné osobě Pavel Patera?

Pavel Patera: Vyřazení mě nepřebolelo a asi již nepřebolí!

Pavle, přebolelo vás již zklamání z vyřazení?

Nepřebolelo a asi již nepřebolí. Naším cílem byl postup do extraligy. Bohužel série s Jihlavou nám nevyšla podle našich představ. Dukla byla o kousek lepší, proto postupuje.

Kladno si dávalo postupné cíle. Nejdříve pochopitelně probojovat se do play-off, potom baráž. Dlouho jste se pohybovali  na prvních dvou příčkách, nakonec jste spadli na třetí místo, což vás stálo hrát doma rozhodující utkání. Jak celou sezónu včetně vyřazovacích bojů hodnotíte?

Začátek nebyl špatný. V polovině sezóny na nás přišla krize, které se nevyhne žádné mužstvo. V té době jsme prohráli čtyři domácí střetnutí v řadě a ztratili reálnou naději na první místo. Závěr nám opět vyšel včetně čtvrtfinále play-off s Ústím n. L. V Jihlavě se mně nelíbily úvodní dva zápasy, kdy si myslím, že jsme měli na to, abychom jedno utkání zvládli. Rozhodující pro celou sérii byl čtvrtý zápas na Kladně, kdy jsme nezvládli třetí třetinu a prodloužení ani takticky. Ještě jsme sice vstali z mrtvých, ale na obrat to nestačilo.

Myslíte si, že jste udělal někde chybu nebo jste měl něco udělat jinak?

Špatných věcí je vždy hodně. Největší chybou byl fakt, že jsme prohráli čtyřikrát za sebou v domácím prostředí a kluci si začali myslet, že se jim hraje lépe venku. Kdybychom začínali s Jihlavou doma, tak mohlo dopadnout třeba všechno jinak. Ale na „kdyby“ se nehraje!

V létě a v sezóně jste přivedl do mužstva dvanáct nových nebo staronových hráčů. Kdo podle vás splnil a kdo naopak nesplnil vaše představy?

Nelze to jednoznačně říci. Přivedl jsem kluky, kterým jsem věřil. Znovu se ještě jednou dostaneme k termínu „kdyby“. Kdyby se nezranili ve druhém zápase semifinále Petr Ton s Peterem Jánským, mohl třeba někdo z nich vstřelit nebo připravit gól, který nám v sedmém utkání chyběl. Nemohu říci, že by mě někdo z noviců vyloženě zklamal.

Budu konkrétní. Jedním z těch, kteří předváděli po celou sezónu standardně kvalitní výkony, byl kapitán Jiří Burger. Kdo byli podle vás další hráči?

Myslíte si, že jsme nebyli spokojeni třeba s Frantou Ptáčkem, který odvedl vše, co jsme od něho požadovali? Zajisté jsme byli maximálně spokojeni s Jirkou Burgerem. Nemohu zapomenout na Petra Tona. Ať to bylo v těžkých utkáních s Českými Budějovicemi, nebo Jihlavou. A právě v prvním střetnutí semifinále byl naším nejnebezpečnějším hráčem, bohužel ve druhém utkání se zranil a už nemohl nastoupit. Také Petr Tenkrát odvedl svůj standard a právě on spolu s Patrrikem Machačem a Matějem Pekrem tvořili náš nejlepší útok v semifinále.

Je to již třetí rok za sebou, co Kladno zůstalo daleko před branami Tipsport extraligy. Již minulý rok se objevily hlasy, že existují jen dvě cesty, jak se dostat ze současné situace. První je koncepčnější, dlouhodobější a lacinější, což je vybudovat tým z vlastních odchovanců a talentovaných mladíků. Druhá hodně drahá, kratší, ale i riziková. Přivést extraligové hráče a doufat, že dostanou Rytíře do extraligy. Ke které cestě se klaníte, nebo máte vlastní třetí cestu, jak pozvednout kladenský hokej?

Teď vlastně čekáme na návrat Jaromíra Jágra ze zámoří, kterému pravděpodobně sezóna brzy skončí. Po jeho návratu budeme řešit všechny otázky, týkající se dalšího osudu Rytířů.

Prozraďte vaše plány. Chcete pokračovat v trénování, nebo čekáte na návrat Jaromíra Jágra, či se budete věnovat jen funkci jednatele, případně si od trénování odpočinete?

Tak dlouho netrénuji, abych musel odpočívat… Všechno nechávám na Jaromírovi a uvidím, jaké jsou jeho představy a na čem se dohodneme. Po skončení jednání vystoupíme jako klub. Na mých představách nezáleží, neřeším svoji osobu, pro mě je nejdůležitější klub!

Začala baráž o extraligu. Kdo jsou vašimi favority a co říkáte výsledkům prvního kola?

Výsledky mě strašně překvapily. Viděl jsem jen pár zápasů extraligy, měli jsme svoje starosti. Oba celky z WSM ligy, České Budějovice i Jihlava budují již tři roky svoje kádry, jsou to konsolidované týmy. Do zápasů postupem dalších utkání bude vstupovat hlavně „hlava“. Rozhodovat se bude až ve druhé polovině baráže.

Přesto si zkuste zatipovat, kdo se zachrání, nebo postoupí do Tipsport extraligy?

Jedním z těch šťastných by měly být Karlovy Vary, které s baráží mají zkušenosti a navíc v extralize nehrály špatně. Problémy měli Západočeši stejně jako my s proměňováním šancí. Druhé by měly být České Budějovice. Jihočeši v pohodě vyhráli základní část, hladce přešli play-off a mají kvalitní kádr. Pardubice se trápí celou sezónu a Jihlavu jsme asi hodně vyčerpali. Ale uvidíme, jak vše dopadne.

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  V Kladně se srazil vlak s autem, zraněného řidiče transportoval vrtulník

 2. video

  VIDEO: Hurá do Prahy! Na nejlepší kouzelníky světa

 3. video

  Jak jsou v kladenském AVE připraveni na zimu? Podívejte se na video

 4. foto

  FOTO: Řádění sprejera v Rozdělově odneslo auto a několik domů

 5. sport

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Karla Hořejška

 6. pozvánka

  Kladenský kulturák zve na druhý Disco ples, již tuto sobotu

 7. krimi

  Poškrábáním automobilu způsobil výtržník v Kladně škodu za 40 tisíc

 8. krimi

  Vloupáním v Kladně způsobil zloděj společnosti více než stotisícovou škodu

 9. pozvánka

  Středočeská vědecká knihovna láká na koncert kytarového dua Siempre Nuevo

 10. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 11. krimi

  Muž z Kladna si chtěl na internetu koupit traktor. Přišel o 300 tisíc

 12. pozvánka

  V kladenské škole E. Beneše se ve středu uskuteční den otevřeních dveří, bude i charita

 13. pozvánka

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Ondry Balady

 14. krimi

  Partička Romů v Kladně zmlátila bezbrannou seniorku

 15. sport

  Kladeňáci vezou z Kopřivnice pět medailí!

 16. krimi

  Pomozte najít vandala, který v Kladně vysklil výlohu

 17. pozvánka

  V kadenské zdrávce je ve středu den otevřených dveří

 18. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 19. foto

  FOTO: Přerovští Zubři i na potřetí byli nad síly Rytířů

 20. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Marka Ziaja