Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Pavel Patera: Vyřazení mě nepřebolelo a asi již nepřebolí!

Čtvrtek, 30. Březen 2017 07:10

Letošní hokejová sezóna skončila pro kladenské fanoušky minulý pátek na Horáckém stadionu v Jihlavě. Příznivci Rytířů věřili, nebo alespoň doufali, že se mužstvo konečně vrátí mezi českou elitu. Bohužel potřetí za sebou skončilo snažení již v play-off WSM ligy. Jak celou situaci vidí trenér mužstva a jednatel společnosti Hokej Kladno v jedné osobě Pavel Patera?

Pavel Patera: Vyřazení mě nepřebolelo a asi již nepřebolí!

Pavle, přebolelo vás již zklamání z vyřazení?

Nepřebolelo a asi již nepřebolí. Naším cílem byl postup do extraligy. Bohužel série s Jihlavou nám nevyšla podle našich představ. Dukla byla o kousek lepší, proto postupuje.

Kladno si dávalo postupné cíle. Nejdříve pochopitelně probojovat se do play-off, potom baráž. Dlouho jste se pohybovali  na prvních dvou příčkách, nakonec jste spadli na třetí místo, což vás stálo hrát doma rozhodující utkání. Jak celou sezónu včetně vyřazovacích bojů hodnotíte?

Začátek nebyl špatný. V polovině sezóny na nás přišla krize, které se nevyhne žádné mužstvo. V té době jsme prohráli čtyři domácí střetnutí v řadě a ztratili reálnou naději na první místo. Závěr nám opět vyšel včetně čtvrtfinále play-off s Ústím n. L. V Jihlavě se mně nelíbily úvodní dva zápasy, kdy si myslím, že jsme měli na to, abychom jedno utkání zvládli. Rozhodující pro celou sérii byl čtvrtý zápas na Kladně, kdy jsme nezvládli třetí třetinu a prodloužení ani takticky. Ještě jsme sice vstali z mrtvých, ale na obrat to nestačilo.

Myslíte si, že jste udělal někde chybu nebo jste měl něco udělat jinak?

Špatných věcí je vždy hodně. Největší chybou byl fakt, že jsme prohráli čtyřikrát za sebou v domácím prostředí a kluci si začali myslet, že se jim hraje lépe venku. Kdybychom začínali s Jihlavou doma, tak mohlo dopadnout třeba všechno jinak. Ale na „kdyby“ se nehraje!

V létě a v sezóně jste přivedl do mužstva dvanáct nových nebo staronových hráčů. Kdo podle vás splnil a kdo naopak nesplnil vaše představy?

Nelze to jednoznačně říci. Přivedl jsem kluky, kterým jsem věřil. Znovu se ještě jednou dostaneme k termínu „kdyby“. Kdyby se nezranili ve druhém zápase semifinále Petr Ton s Peterem Jánským, mohl třeba někdo z nich vstřelit nebo připravit gól, který nám v sedmém utkání chyběl. Nemohu říci, že by mě někdo z noviců vyloženě zklamal.

Budu konkrétní. Jedním z těch, kteří předváděli po celou sezónu standardně kvalitní výkony, byl kapitán Jiří Burger. Kdo byli podle vás další hráči?

Myslíte si, že jsme nebyli spokojeni třeba s Frantou Ptáčkem, který odvedl vše, co jsme od něho požadovali? Zajisté jsme byli maximálně spokojeni s Jirkou Burgerem. Nemohu zapomenout na Petra Tona. Ať to bylo v těžkých utkáních s Českými Budějovicemi, nebo Jihlavou. A právě v prvním střetnutí semifinále byl naším nejnebezpečnějším hráčem, bohužel ve druhém utkání se zranil a už nemohl nastoupit. Také Petr Tenkrát odvedl svůj standard a právě on spolu s Patrrikem Machačem a Matějem Pekrem tvořili náš nejlepší útok v semifinále.

Je to již třetí rok za sebou, co Kladno zůstalo daleko před branami Tipsport extraligy. Již minulý rok se objevily hlasy, že existují jen dvě cesty, jak se dostat ze současné situace. První je koncepčnější, dlouhodobější a lacinější, což je vybudovat tým z vlastních odchovanců a talentovaných mladíků. Druhá hodně drahá, kratší, ale i riziková. Přivést extraligové hráče a doufat, že dostanou Rytíře do extraligy. Ke které cestě se klaníte, nebo máte vlastní třetí cestu, jak pozvednout kladenský hokej?

Teď vlastně čekáme na návrat Jaromíra Jágra ze zámoří, kterému pravděpodobně sezóna brzy skončí. Po jeho návratu budeme řešit všechny otázky, týkající se dalšího osudu Rytířů.

Prozraďte vaše plány. Chcete pokračovat v trénování, nebo čekáte na návrat Jaromíra Jágra, či se budete věnovat jen funkci jednatele, případně si od trénování odpočinete?

Tak dlouho netrénuji, abych musel odpočívat… Všechno nechávám na Jaromírovi a uvidím, jaké jsou jeho představy a na čem se dohodneme. Po skončení jednání vystoupíme jako klub. Na mých představách nezáleží, neřeším svoji osobu, pro mě je nejdůležitější klub!

Začala baráž o extraligu. Kdo jsou vašimi favority a co říkáte výsledkům prvního kola?

Výsledky mě strašně překvapily. Viděl jsem jen pár zápasů extraligy, měli jsme svoje starosti. Oba celky z WSM ligy, České Budějovice i Jihlava budují již tři roky svoje kádry, jsou to konsolidované týmy. Do zápasů postupem dalších utkání bude vstupovat hlavně „hlava“. Rozhodovat se bude až ve druhé polovině baráže.

Přesto si zkuste zatipovat, kdo se zachrání, nebo postoupí do Tipsport extraligy?

Jedním z těch šťastných by měly být Karlovy Vary, které s baráží mají zkušenosti a navíc v extralize nehrály špatně. Problémy měli Západočeši stejně jako my s proměňováním šancí. Druhé by měly být České Budějovice. Jihočeši v pohodě vyhráli základní část, hladce přešli play-off a mají kvalitní kádr. Pardubice se trápí celou sezónu a Jihlavu jsme asi hodně vyčerpali. Ale uvidíme, jak vše dopadne.

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Na kladenské volejbalisty opět zbylo nepopulární stříbro

 2. krimi

  Zdrogovaný řidič u Slaného ujížděl policistům. Zastavily ho až výstřely

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: Léta Páně 2227

 4. foto

  OBRAZEM: Vernisáž výstavy Než vznikla republika ve Sládečkově muzeu

 5. pozvánka

  V Mayrau je k vidění výstava Tvář průmyslové doby Poldi – Lidé a jejich továrna

 6. rozhovor

  Drahomír Kadlec: S Hradcem Králové to je padesát na padesát!

 7. video

  VIDEO: V Lidicích vznikl Záhon republiky, první růži do něj zasadil německý velvyslanec

 8. pozvánka

  Pálení čarodějnic: Na Sletišti bude největší vatra v Kladně

 9. zprávy

  Rozhodnuto: Na Růžovém poli vyroste hypermarket, park, sportoviště i bydlení

 10. rozhovor

  Karel Šíp: S Náhlovským přivezeme do Kladna premiéru

 11. pozvánka

  Čarodějnice na Mayrovce zaručují bohatý doprovodný program

 12. video

  VIDEO: By The Way si do Kladna odskočili z úspěšného turné

 13. pozvánka

  Kino Hutník čeká ve čtvrtek premiéra filmu Avengers: Infinity War

 14. foto

  FOTO: Rybník ve Velké Dobré září novotou

 15. krimi

  Žena naletěla na internetu podvodníkovi, není jeho první obětí

 16. rozhovor

  Rozhovor s Miroslavem Dvořáčkem o kladenské cévní chirurgii

 17. pozvánka

  Znáte historii Poldihausu? Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na přednášku

 18. foto

  Kladno čeká další dopravní komplikace, silnice k Buštěhradu je částečně uzavřena

 19. foto

  FOTO: V sobotu se vydalo několik desítek lidí na Cestičku k Mayrovce

 20. krimi

  Stalo se na Kladensku: Vloupání v Dubí a opilí mladiství