Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Milan Fortuník: Cíl máme splněný, ale máme touhu jít ještě dále

Středa, 29. Březen 2017 07:40

Středočeské derby ve čtvrtfinále volejbalové Uniqa extraligy mezi týmy Kladno volejbal cz a AERO Odolena Voda přineslo nečekaně dramatické boje, i když favorit nakonec vyhrál jednoznačně 4:0 na zápasy. Trenér Milan Fortuník se ohlíží nejen za předcházející sérií, ale nahlíží na nadcházející boje s Duklou Liberec.

Milan Fortuník: Cíl máme splněný, ale máme touhu jít ještě dále (Foto: KL)

Cílem pro letošní sezónu byl postup do semifinále. Postupem přes Odolku jste metu splnili. Takže panuje spokojenost?

Zajisté postupem přes Odolenou Vodu jsme splnili náš předsezónní cíl, takže můžeme být s letošním ročníkem spokojení. Nicméně z hráčů i celého realizačního týmu cítím odhodlání, že všichni chtějí jít ještě dále. Určitě jim nebudu bránit v odhodlání. Proč nezkusit se posunout ještě výše.

Cesta do semifinále byla hodně trnitá, i když jste sérii skončili v nejkratším možném čase. Bylo pro vás překvapení, jak Odolena Voda hrála?

Mohu říci, že jsem překvapen nebyl. Vždy jsem říkal, že utkání play – off jsou o ničem jiném než základní část. Navíc AERO hrálo velmi dobře, a naopak na našich hráčích bylo vidět, že se jim hra nedaří a zůstávají za výkony z předchozích utkání. Na druhé straně mě těší, že jsme čtvrtfinálovou sérii dokázali zvládnout, na rozdíl od ostatních soupeřů, v pouhých čtyřech zápasech.

Nyní přivítáte Duklu Liberec, loňského mistra. Je to určitě výzva jako hrom?

To je pravda. Čeká nás Liberec, který je pro mě favoritem semifinále. Vždyť v posledních čtyřech letech si třikrát zahrál finále, mužstvo má zkušenosti z Ligy mistrů, na rozdíl od nás má širší kádr stejně kvalitních hráčů. Všechna tato fakta hovoří pro našeho severočeského soupeře. Na druhé straně chceme Duklu co nejvíce potrápit.

Zkuste charakterizovat hru Liberce a vyzvednout největší opory?

Herní projev Dukly je obdobný naší hře., i když my hrajeme asi rychleji.  Co se týká jednotlivých hráčů.  Máme výkonnostně stejné nahrávače, u nás je to van Haarlem, u našeho soupeře Janouch, vyrovnanost je i na postu libera. Sparidansovi se vyrovnává Kopáček. Liberec má velmi dobré blokaře Leikepa a Staňka.  Největší ofenzivní silou má Dukla c Tomáši Kriškovi. S ním stojí a padá hra Dukly.

Vím, že nerad tipujete. Myslíte si, že se bude hrát na plný počet sedmi utkání?

Možná vás překvapím, ale mám tušení, že semifinále nebude moc dlouhé. Buď vyhrajeme 4:1 na zápasy, nebo stejným poměrem prohrajeme! Ale nakonec to může být všechno úplně jinak…

Program semifinále play-off Uniqa extraligy

30.3.  Kladno – Liberec 31.3.  Kladno – Liberec 2.4.  Liberec – Kladno 3.4.  Liberec – Kladno, případně 6.4.  Kladno – Liberec 9.4.  Liberec – Kladno 12.4.  Kladno – Liberec. Série se hraje na čtyři vítězná střetnutí a vítěz postupuje do finále. Všechny zápasy začínají v 18.00 hod. Případné změny v časech mohou být při přímých přenosech ČT sport.

Autor: (rc)


banbad