Fantastický vítězný obrat Kanonýrů

Sobota, 18. března 2017 22:16

První zápas play -down vyšel florbalistům Kladna na jedničku. Na palubovce Acemy Sparta Praha sice brzy prohrávali 3:0, ale nevídaným obratem v závěrečné dvacetiminutovce nakonec Kanonýři vyhráli 4:7.

(Ilustrační foto: Kanonýři Kladno)

Acema  Sparta Praha – Kanonýři Kladno    4 : 7  (3:1, 1:2, 0:4 )

Kanonýři bohužel velmi brzy inkasovali z hole Ježka.  Potom si šel za faul odpočinout Řehoř a Pruner zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Další oslabení opět zaplatili hosté inkasovaným gólem. Pobyt T. Richtra na trestné lavici potrestal Marvánek. V závěru úvodní třetiny měli výhodu přesilovky i Kanonýři. Dvacet vteřin před sirénou Přívara dává hostům naději.

Druhá třetina dala další zvýšené sebevědomí, když Soukup po přihrávce Přívary snížil jen na rozdíl jediné branky. Bohužel v polovině utkání přišla zbytečná chyba hostů, za kterou zaplatili brankou od Špalka. Kanonýři se však nevzdávali. Výhodou bylo, že brzy kontrovali, když se prosadil Vaculčiak. Dokonce v závěru mohl srovnat Holčák, ale mířil jen do boční sítě.

Kanonýři se v poslední části pustili do domácích jako lvi. Po obléhání sparťanské branky srovnal Nushart.  Deset minut před koncem sice pomohla Pechovi nejdříve levá konstrukce, o šest minut později po ráně Svatoše horní tyč Rozhodující okamžik zápasu přišel o tři čtvrtě minuty později. Soukup vybojoval míček, přihrál Louvarovi a ten prudkou ranou překonal brankáře Beneše. Další rána do vazu sparťanské defenzívy přišla z hole Řehoře, jenž se trefil hned dvakrát, podruhé do prázdné branky při power-play Pražanů.

„Po celý zápas jsme hráli dobře,“ pochvaloval si kouč Jan Zahalka. “ Bohužel na začátku jsme pykali za vyloučení a prohrávali 0:3. Následně jsme hráli početní výhody i my a podařilo se nám dát branky. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. I když jsme hráli jen na dvě lajny, dokázali jsme Spartu překvapit. Závěr byl o tom, kdo z koho. Podařilo se nám dát rozhodující pátou branku po pěkné kombinaci a domácí se sesypali. Sice vedeme, ale další zápasy nás čekají.“

Branky:   4. Ježek (Bína),  9. Pruner (Kadoch), 13. Marvánek (Pruner), 31. Špalek (Ujhelyi) – 20. Přívara (Riebauer),  28. Soukup (Přívara), 36. Vaculčiak (Nushart),  48. Nushart (Přívara), 57. Louvar (Soukup), 59. Řehoř (Přívara), 60. Řehoř (Slivka). Rozhodčí:  J. Filipčík – O. Filipčík , vyloučení 3:3, využití: 2:1, oslabení 0:0.

Sestava:  Pec h Řehoř, Holčák , Přívara, O. Richrt,  Petrlík –  Soukup, Riebauer, Louvar – Slivka, Nushart, Vaculčiak.

Stav série:  0 : 1

Zdrogovaného řidiče BMW pronásledovala policie i vrtulníkem, začalo to v Berouně, dopaden byl v Kladně

Kam o víkendu, kultura, sport, zábava i poučení to a více najdete v naší nabídce

3. krimi

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo“

4. pozvánka

Vydejte se už v sobotu historickým vlakem po Švestkové dráze s Výtopnou Slaný

5. info z radnice

Turistickou sezónu v rámci celého regionu zahájí už v sobotu ve Slaném

6. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

7. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

8. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

9. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

10. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

11. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

12. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

13. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol