Sobota, 18. března 2017 14:20

Všeobecně se očekávalo, že SK Kladno naváže na úspěšný výsledek ze Souše. Po celých devadesát minut dobývalo obranu SK Štětí, ale nakonec žádný míč nepronikl za záda výborného Gabriela. Domácí vyhráli 1:0 až po penaltovém rozstřelu.

SK Kladno – SK Štětí    1 : 0 p.    ( 0 : 0 )

Kladeňáci jako velcí favorité se pustil do útočení hned od prvního hvizdu rozhodčího. Již po necelé minutě se dostal k zakončení Kalina a gólman Gabriel si připsal první zákrok. Potom přišel průnik Šímy, který zastavoval opět až soušský brankář.  A právě nejzaměstnanější hráč hostů byl o chvíli znovu v permanenci po ráně Nesládka. Po čtvrt hodině hry Gabriel kryl během několika vteřin bomby J. Procházky a Kroutila! V dalším průběhu hry neuspěl dvakrát ani Tóth. Hosté zkoušeli brejky, ale nedařila se jim finální nahrávka. Kroutilovu gólovou ránu zase vyrazil stoper Ransdorf. Severočeši zahrozili až těsně opřed koncem první půle, kdy ránu Hrdého z trestného kopu ze vzdálenosti čtyřiceti metrů musel odvracet Tesař na roh! Ještě v poslední minutě vyrážel kladenský brankář lob Hromase.

Dobývání soušské pevnosti začalo po pořestávce stejně, jako na začátku utkání. Kanonýr Kroutil se pokusil nachytat z úhlu Gabriela, ale ten byl zase vítězem. Stejně jako při pokusu Tótha z trestného kopu. Po hodině hry musela zasahovat i kladenská defenzíva. Velice blízko gólu byl Pechr, jehož hlava mířila jen velmi těsně mimo tyče. Štětí se neuzavřelo do obranné ulity, každou sebemenší příležitost využívalo k brejkům. Tlak domácích v poslední čtvrthodině narůstal, Ale stačil protiútok, Hromas obešel Tesaře, ale Pechr zachránil na roh.  Na druhé straně pronikl Kroutil do pokutového území, kde byl připraven opět skvělý Gabriel. Ani čtyřminutové nastavení hry nic zásadního nepřineslo. V penaltovém rozstřelu byli nakonec šťastnější domácí v poměru 5:4. Rozhodující byl úspěšný zákrok Tesaře proti střele Čámského.

„Hráčům nelze moc vytknout. Věděli jsme, že to bude dobývání pevnosti,“ shrnuje trenér Ivan Pihávek. “ Zvláště v první půli jsme měli řadu střel, kterou však skvělý brankář nebo obrana odvrátila. I v koncovce jsme byli dostatrečně důrazní.  V závěru Štětí bránilo již v devíti. Mrzí nás ztráta bodu, ale jedeme dále.

Branky:   Penalty:  5:4.   Rozhodčí:  Tesař – Pečenka, Vrchota.. ŽK   Borák- Mencl, Vacek  Diváci:  180

Sestava:  Tesař – Borák, Pechr, Veselý, Kalina  –  Štoncner (84. T. Procházka),, J. Procházka, Kroutil, Tóth, Šíma   – Nesládek (72. Bořík)