Pátek, 17. března 2017 20:51

Hokejisté Kladna zvýšili svoje naděje na postup do baráže. V prvním domácím střetnutí porazili Rytíři jihlavskou Duklu 3:2 po prodloužení zásluhou Matěje Pekra, který vstřelil všechny tři branky!

Rytíři Kladno – Dukla Jihlava   3: 2 p.p.  (0:0, 1:1, 1:1- 1:0)

V kladenské sestavě chybělo hned trio zraněných hráčů, brankář Cikánek a zkušení útočníci Ton a Jánský. Kouč Patera musel udělat korekce hned ve třech útocích. Naproti tomu trenér Jihlavy udělal jenom jednu a hodně překvapivou změnu. Místo hrdiny úvodního dvojzápasu nastoupil mezi tyče talentovaný Škarek. Rytíři věděli, že se musí pokusit dostat Duklu pod tlak, ale na druhé straně se nemohli a nechtěli vrhat do bezhlavého útočení. Dukla měla jedinečnou příležitost otevřít skóre, když sto vteřin hrála přesilovku pět proti třem. Tuto výhodu však vyloženě promarnila, když prakticky Hanuljaka neohrozila.

Začátek druhého dějství vnesl do řad Kladeňáků smutek. Exkladenský Diviš našel na brankovišti Jiránka, jenž prostřelil kladenského gólmana. Dukla se ještě více uklidnila, naopak do řad Rytířů se postupně vkrádala marnost. Přesto tradiční kladenská bojovnost velela, nevzdávat se. Domácím se rozjasnila tvář při vyrovnávacím gólu, který zaznamenal v početní výhodě Pekr ranou k bližšího tyči Škarkovy svatyně. Kladeňáci rázem ožili. Z náporu se bohužel pro domácí další gól „nenarodil“.

Dukla mohla jít znovu do vedení hned po přestávce, ale Zemanův průnik brankou neskončil. Na druhé straně se dostal do slibné šance Tůma, ale Škarek si jeho bekhend pohlídal. Hra však měla spád, a fanoušci nejhezčí fázi střetnutí. V polovině třetí třetiny domácí přežili další oslabení bez inkasované branky. Naopak o tři minuty později střelecky disponovaný Pekr svojí druhou brankou v zápase přelil misky vah na stranu Rytířů. Hned vzápětí hráli Kladeňáci přesilovkou hru, ale přes tlak další branku nepřidali. V závěru základní části hosté zvýšili svoje úsilí a výsledkem byl vyrovnávací gól Zemana. Rytíři chtěli při další početní výhodě rozhodnout ještě v normální hrací době, ale tým z Vysočiny se ubránil.

Ne však na dlouho. Neuběhly ani dvě minuty prodloužení a ČEZ stadion propukl v jásot, neboť rozhodující branku přidal hrdina utkání Matěj Pekr, jenž zkompletoval svůj hattrick.

František Zeman (Jihlava): Diváci viděli kvalitní hokej. V zápasu jsme nechali Kladnu více prostoru, na což musíme zareagovat. Dlouhou přesilovku pět na tři jsme vůbec nezvládli, proto jsme nevyhráli. Ale i přesto domácí vyhráli šťastně.

František Kaberle (Kladno): Souhlasím s kolegou, že jsme viděli velmi dobrý zápas. Na rozdíl od něho si ale myslím, že jsme byli lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Přesto nás stále sráží velké chyby. Tah se zařazením Matěje Pekra místo Tona nám dnes vyšel parádně.

Branky:  33. Pekr (Tenkrát), 51. Pekr (Tenkrát), 62. Pekr (Ulrych, Tůma)  21. Jiránek (Diviš, Skořepa,,  58. Zeman (Anděl, Čachotský)  Rozhodčí:  Dědek, Mikula – Novák, Bryška. Vyloučení  8 :8 ,využití  1:0, oslabení: 0:0. Diváci:  4414.

Sestava:   Hanuljak –  Drtina,  Hořava,  Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych   – Kloz, Burger, Tůma –   Kubík, Přikryl,  Strnad –  Pekr, Machač, Tenkrát –   Cetkovský, Zikmund, Gratton – Redlich.

Stav série:  1 : 2